Michael Jackson jako módní ikona!

Michael Jackson jako módní ikona!

9. červenec 2009, Michael Jackson, Michael Jackson fashion, módní ikona, Balmain, Michael Jackson móda

Sponzorované odkazy

Před dvěma dny se v losangeleské hale Staples Center konalo rozloučení s jednou z největších osobností hudby, s králem popu Michaelem Jacksonem. Jedenáct tisíc fanoušků ( + miliony dalších, kteří sledovali memorial přes televizní obrazovky), a spousta celebrit, jimž Michael Jackson ovlivnil život, včera večer přišlo a vzdalo tak hold svému idolu. Snad nikdo by o Jacksonovi neřekl, že to byla jen běžná celebrita. Jen s těží totiž najdeme někoho, kdo přispěl do celosvětové kultury v takové míře jako právě Michael Jackson. A ať už to bylo prostřednictvím svých písní, neuvěřitelným tanečním talentem, či svým osobním stylem, Michael Jackson dokázal spojit svět jako nikdo jiný. A jelikož je LuxuryMag webmagazínem o módě, chtěla bych se proto v tomto článku poohlédnout právě za nezaměnitelným stylem Michaela Jacksona a jeho velkým přínosem do módního světa.

Jak už jsem se zmínila v úvodu tohoto článku, Michael Jackson nebyl nikdy pohou řadovou celebritou, o tom svědčí i čtyřicet let jeho kariéry. Byl to umělec, jenž pokaždé dokázal přijít s něčím novým, originálním a skoro vždy provokativním. Ať už se jedná o témata písní, taneční kreace, speciální efekty ve videoklipech, či právě módní styl.

Černé sako a bílé ponožky

S vydáním alba Off the Wall v roce 1979 Michael Jackson poprvé představil svůj charakteristický look. Řeklo by se, že černé sako a kalhoty nejsou nic zvláštního, avšak pokud jste se podívali níže, spatřili jste zářivě bílé ponožky. Na někom jiném by to zřejmě vypadalo dost směšně a navíc i trapně, Michael Jackson z toho však udělal své poznávací znamení a dodnes se někteří návrháři neudrží a svým modelkám navlékají bílé bavlněné ponožky do černých lodiček.

Michael Jackson jako módní ikona! (http://www.luxurymag.cz)

The King of Pop

80. léta byla dobou kreativy bez hranic, a to jak v hudbě tak i v módě. V 80. letech bylo všechno velké a okázalé, tak jako styl Michaela Jacksona. Jen vzpomeňme dodnes nepřekonané video Thriller, v němž Michael tančí oblečen do červené kožené bundy s ramenními vycpávkami a se spoustou zipů. Snad každý, kdo Jacksona miloval, chtěl takovou bundu mít. Později byl Michael nazván „Králem popu“ a zdálo se, že tuto roli vzal opravdu vážně. Jak jinak si vysvětlit ta saka ve vojensko-královském stylu se zlatými i stříbrnými přeskami, zipy, cvočkami a našitými flitry. Nezapomeňme ani na onu tolik slavnou třpytící se rukavici.

Michael Jackson jako módní ikona! (http://www.luxurymag.cz)

Jackson jako inspirace – Balmain jaro/léto 2009

O tom, že je Jacksonův styl nezapomenutelný a že se stal stálým zdrojem inspirace, nás letos přesvědčila luxusní francouzská značka Balmain, která ve své kolekci jaro/léto 2009 oživila saka a bundičky s výraznými ramenními vycpávkami, s flitry, cvoky a přeskami na rukávech podobně, jak je nosíval sám „Král popu“. Nutno též dodat, že sám zpěvák si některé kousky z této kolekce pořídil a nosil. Styl Michaela Jacksona není inspirací jen pro návrháře, nýbrž i pro samotné celebrity pohybující se v hudební branži. Stačí se jen podívat na Beyoncé, Rihannu nebo Chrise Browna, všichni tři podlehli tomuto nezaměnitelné­mu stylu.

Michael Jackson jako módní ikona! (http://www.luxurymag.cz)

Jak vidno, Michael Jackson ovlivnil svět módy velkou měrou, nepodléhal módním trendům, ale sám je nastoloval. Jeho módní styl byl díky své nadčasovosti velkou inspirací pro všechy a určitě jí bude i nadále.

Michael Jackson jako módní ikona! (http://www.luxurymag.cz)

zdroj: www.film.com, www.vogue.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu