Čelenky do vlasů - nestárnoucí vlasová pomůcka

Čelenky do vlasů - nestárnoucí vlasová pomůcka

14. července 2009, čelenka, headband, doplňky, letní doplňky, vlasové doplňky, čelenky do vlasů, dívčí čelenky

Sponzorované odkazy

Další na seznamu z řad módních trendů následují čelenky . Upřímně, podle mě snad neexistuje žádná dívka, slečna, paní, která by na hlavě za svůj život neměla čelenku nebo jí alespoň nevyzkoušela. Tahle vlasová vychytávka už má téméř třítisíciletou tradici stejně jako gumičky, sponky, klipsny a jiné vlasové pomůcky. Jako vynálezce není označen nikdo konkrétní, ale jelikož již staří Řekové a Římané si na své hlavy svazovali věnce, které poté pyšně nosili jako provizorní čelenky, můžeme je tedy považovat za „objevitele“.

Jak kráčel čas a staletí plynula, vyvíjela se i sama čelenka – pokaždé splnila dva hlavní účely, pro které si je my ženy ( v posledních letech pak i někteří muži ) kupujeme, a to: ozdobit, popř. doplnit out-fit, a usnadnit život s vlasy nebo neposednou ofinou.

Stručné mezníky čelenky do vlasů

Zlatou éru zažila čelenka v 60. letech, kdy stylisticky doplňovala vyčesané drdoly nebo jen vlasy sčesané dozadu, čímž měly budit dojem 3D efektu. Další vlnu rozputala „flower power“ tzv. hippies. Tahle skupinka nosila čelenku přes rozpuštěné vlasy stylem „nasazené čepice“. Tento hippie styl se stal mezi mladými celebritami velice módní. Čelenku na tento způsob nosí Ashlee Simpson, Marry and Kate Olsen, Mischa Barton a další (viz foto). Předposlední vlnou byly ženy, které cvičily Aerobic. Poslední vlnou jsou lidé vyznávající EMO – patky zčesané až z temene hlavy a přes ní čelenka s mašlí.

Vyznejte se v čelenkách

Představím nejčastější druhy:

SKINNY – úzká čelenka, která nezklame, když budete chtít praktickou eleganci. Doporučuji koženou variantu! 

BOW – již zmiňovaná čelenka preferovaná hlavně EMO lidmi. Skvělá pro dotvoření dívčího vzhledu 

DOUBLE – nač troškařit s jednou čelenkou, když můžete mít na hlavě rovnou dvě a tím i dvojí efekt 

JELLY – Velice originální kousky. Čelenku tvoří zčásti plast, který zdobí nějaký vzor a konce jsou spojeny gumičkou. Zvláště zajímavé jsou kousky řetízkového železa. Pro rockový look jako stvořené. 

SCARF – čelenka působící dojmem uvázaného šátku. Většinou zčásti vyztužená proti nemilému sklouznutí z hlavy. 

RETRO – nesmrtelné retro nesmí v designu čelenek chybět. Čelenka plná puntíků je perfektní pro odpolední piknik. 

Škála čelenek je široká a na rozmanitosti v „dílnách“ taky dvakrát nešetří. Pokud ještě svou čelenku nemáte, nebo se vám rozbila, tak zamiřte do H&M, Stradivarius, TOPSHOP, Zara kids, New Yorker, Ann Christine, kde pořídíte čelenky, z které se vám peněženka neprohne. Noste a užívejte si čelenek nejen v létě.

Zdroje: www.tanojewelry.com

Autorem článku je Jana R.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu