Josef Klír, český král korzetů / Profil módního návrháře

Josef Klír, český král korzetů / Profil módního návrháře

13. července 2009, Josef Klír, korzet, JKJ, denim, John Galliano, Definitely inn! by Josef Klir, Tricoline, kalendář Josef Klír

Sponzorované odkazy

Muž, jenž stojí v popředí české módní scény již x let a díky jehož extravaganci, kterou nezapomíná vkládat také do svých modelů si vysloužil přezdívku „český John Galliano“ .

Já osobně jsem jméno Josef Klír zaregistrovala v kontextu s dívčím triem Black Milk – tři ženy různých postav a výšek, ale v sexy kostýmech, kterým byl základ právě „korzet“. Na tu dobu byl tenhle kostým nezvyklý, jelikož IN byly spíše „disco oblečky“ .

Josef Klír pod lupou

Dostaňme se Josefu Klírovi trošku pod kůži. Osobitá image je u návrhářů povinností. J.K., který se narodil 12. května 1972 jí založil na blond barvě vlasů. Vystudoval Střední průmyslovou školu textilní v Liberci, kterou ukončil v roce 1990. Už tehdy si sám šil oblečení, byl svým vlastním vizážistou, jednoduše už v dětství nechtěl být stejný jako lidé kolem něj. To mu vydrželo až dodnes a pořád se mu to vyplácí.

Spojuje zdánlivě nekombinovatelné barvy, vzory i materiály. Nevyhýbá se punk stylu a podobným provokativním prvkům. Přesto všechno jsou jeho doménou společenské události. Oblékal ženy v soutěži Miss Česká republika, Miss Slovenská republika, Pretty Woman ČR, moderátory Superstar a dvakrát získal titul Návrhář roku za Svatební šaty ve stejnojmenné souteži, kde mezi sebou soupeří česká návrhářská špička .

Josef Klír je velice kreativní osobnost. Což se mu za poslední roky vyplácí, jelikož sklízí úspěch za úspěchem. Prvním jednoznačným úspěchem byl v roce 2006 debut na týdnu módy v New Yorku, kde spolu s dalšími 80. návrháři z celého světa předvedl kolekce na rok 2007. Klír se tak stal prvním a zatím jediným českým návrhářem, který se individuálně prezentoval na téhle prestižní akci. Sám byl nadšený tím, že Američanky o jeho modely usilovaly ihned po ukončení přehlídky. JK prohlásil: „Pro České ženy je tohle netypické, jelikož žijí v přesvědčení o nedosažitelnosti mých modelů z kolekcí.“

Business podle JK

Josef Klír je bezpochyby velice nadaný člověk, který svůj talent umí prodat. V roce 1999 vznikla společnost s názvem Definitely inn! by Josef Klir , která dodnes zastřešuje všechny aktivity tohoto charismatického návrháře. Postupem času vznikla značka JKJ, která představuje denimové oblečení a doplňky pro mladou generaci. Zajímavostí z výrobního procesu takových džín je to, že jsou prány spolu s kamením (pro svůj sešlý look) a výhradně v pračce Whirpool. Sám ředitel fa Whirpool byl mile zaskočen, jelikož JK přiznal, že mění pračku teprve po 10 letech praní tímto způsobem.

Nezapomíná také na intimní části oblečení – Josef Klír a Tricoline to je móda zaměřená na spodní prádlo a plavky. Poslední novinkou je spolupráce Klíra se společností Starorolský porcelán, pro kterou vytváří kolekci porcelánu pod značkou Josef Klir home designe. JK prostě umí uplatnit svou fantazii, své nápady i v jiných odvětvích designu.

JK pocelý rok

Nemáte-li dost peněz na jeden z jeho modelů, můžete se alespoň kochat jeho modely z kalendářů. Ten poslední čtvrtý se nesl ve znamení křídel a svůdných modelů. Nafotil jej fotograf Richard Nowak na zámku ve Vlašimi a některé záběry pocházejí z pražského Nebozízku. Byl nazván jednoduše Angels by Josef Klír namísto šampaňského se křtilo bílým peřím. Josef Klír jako „otec“ při něm pronesl: „Každý z nás má svého anděla. Já už ho našel. Ať tento rok přiletí ke každému z vás.“

Móda Josefa Klíra je prostě pohádková. Jeho autorské módní show, které jsou promyšleny do posledního detailu ve vás nechají blažený pocit z nadčasové originality. Své o tom vědí osobnosti, které s ním spolupracují např. Lucie Bílá, Diana Kobzana, Zuzana Belohorcová, Zuzana Jandová, Tereza Černochová nebo dokonce moderátoři TV Prima, kterým ušil kostýmy do televizního spotu přímo na tělo.

I přes všechny úspěchy v ČR, NY působí Josef Klír skromným až stydlivým dojmem. Přblížit se k myšlení Josefa Klíra můžete alespoň pomoci „intimní zpovědi“, která je volně přístupná na webových stránkách www.stream.cz .

www.josefklir.cz

Autorem článku je Jana R.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu