Josef Klír, český král korzetů / Profil módního návrháře

Josef Klír, český král korzetů / Profil módního návrháře

13. červenec 2009, Josef Klír, korzet, JKJ, denim, John Galliano, Definitely inn! by Josef Klir, Tricoline, kalendář Josef Klír

Sponzorované odkazy

Muž, jenž stojí v popředí české módní scény již x let a díky jehož extravaganci, kterou nezapomíná vkládat také do svých modelů si vysloužil přezdívku „český John Galliano“ .

Já osobně jsem jméno Josef Klír zaregistrovala v kontextu s dívčím triem Black Milk – tři ženy různých postav a výšek, ale v sexy kostýmech, kterým byl základ právě „korzet“. Na tu dobu byl tenhle kostým nezvyklý, jelikož IN byly spíše „disco oblečky“ .

Josef Klír pod lupou

Dostaňme se Josefu Klírovi trošku pod kůži. Osobitá image je u návrhářů povinností. J.K., který se narodil 12. května 1972 jí založil na blond barvě vlasů. Vystudoval Střední průmyslovou školu textilní v Liberci, kterou ukončil v roce 1990. Už tehdy si sám šil oblečení, byl svým vlastním vizážistou, jednoduše už v dětství nechtěl být stejný jako lidé kolem něj. To mu vydrželo až dodnes a pořád se mu to vyplácí.

Josef Klír, český král korzetů / Profil módního návrháře (http://www.luxurymag.cz)

Spojuje zdánlivě nekombinovatelné barvy, vzory i materiály. Nevyhýbá se punk stylu a podobným provokativním prvkům. Přesto všechno jsou jeho doménou společenské události. Oblékal ženy v soutěži Miss Česká republika, Miss Slovenská republika, Pretty Woman ČR, moderátory Superstar a dvakrát získal titul Návrhář roku za Svatební šaty ve stejnojmenné souteži, kde mezi sebou soupeří česká návrhářská špička .

Josef Klír je velice kreativní osobnost. Což se mu za poslední roky vyplácí, jelikož sklízí úspěch za úspěchem. Prvním jednoznačným úspěchem byl v roce 2006 debut na týdnu módy v New Yorku, kde spolu s dalšími 80. návrháři z celého světa předvedl kolekce na rok 2007. Klír se tak stal prvním a zatím jediným českým návrhářem, který se individuálně prezentoval na téhle prestižní akci. Sám byl nadšený tím, že Američanky o jeho modely usilovaly ihned po ukončení přehlídky. JK prohlásil: „Pro České ženy je tohle netypické, jelikož žijí v přesvědčení o nedosažitelnosti mých modelů z kolekcí.“

Business podle JK

Josef Klír je bezpochyby velice nadaný člověk, který svůj talent umí prodat. V roce 1999 vznikla společnost s názvem Definitely inn! by Josef Klir , která dodnes zastřešuje všechny aktivity tohoto charismatického návrháře. Postupem času vznikla značka JKJ, která představuje denimové oblečení a doplňky pro mladou generaci. Zajímavostí z výrobního procesu takových džín je to, že jsou prány spolu s kamením (pro svůj sešlý look) a výhradně v pračce Whirpool. Sám ředitel fa Whirpool byl mile zaskočen, jelikož JK přiznal, že mění pračku teprve po 10 letech praní tímto způsobem.

Nezapomíná také na intimní části oblečení – Josef Klír a Tricoline to je móda zaměřená na spodní prádlo a plavky. Poslední novinkou je spolupráce Klíra se společností Starorolský porcelán, pro kterou vytváří kolekci porcelánu pod značkou Josef Klir home designe. JK prostě umí uplatnit svou fantazii, své nápady i v jiných odvětvích designu.

JK pocelý rok

Nemáte-li dost peněz na jeden z jeho modelů, můžete se alespoň kochat jeho modely z kalendářů. Ten poslední čtvrtý se nesl ve znamení křídel a svůdných modelů. Nafotil jej fotograf Richard Nowak na zámku ve Vlašimi a některé záběry pocházejí z pražského Nebozízku. Byl nazván jednoduše Angels by Josef Klír namísto šampaňského se křtilo bílým peřím. Josef Klír jako „otec“ při něm pronesl: „Každý z nás má svého anděla. Já už ho našel. Ať tento rok přiletí ke každému z vás.“

Josef Klír, český král korzetů / Profil módního návrháře (http://www.luxurymag.cz)

Móda Josefa Klíra je prostě pohádková. Jeho autorské módní show, které jsou promyšleny do posledního detailu ve vás nechají blažený pocit z nadčasové originality. Své o tom vědí osobnosti, které s ním spolupracují např. Lucie Bílá, Diana Kobzana, Zuzana Belohorcová, Zuzana Jandová, Tereza Černochová nebo dokonce moderátoři TV Prima, kterým ušil kostýmy do televizního spotu přímo na tělo.

Josef Klír, český král korzetů / Profil módního návrháře (http://www.luxurymag.cz)

I přes všechny úspěchy v ČR, NY působí Josef Klír skromným až stydlivým dojmem. Přblížit se k myšlení Josefa Klíra můžete alespoň pomoci „intimní zpovědi“, která je volně přístupná na webových stránkách www.stream.cz .

www.josefklir.cz

Autorem článku je Jana R.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu