Hodinky Tissot: Inovace podle tradice

Hodinky Tissot: Inovace podle tradice

8. srpna 2009, Tissot, T-Touch, T Touch, Tissot T-Touch, hodinky Tissot

Sponzorované odkazy

Hodinářské umění ze Švýcarska

Značka Tissot patří mezi nejvýznamnější hodinářské značky současnosti. Pod jejím názvem se ukrývá více než stopadesátiletá historie, kterou lemují četné úspěchy v oblastech řemeslného zpracování, technologických inovací i oficiální časomíry pro řadu prestižních událostí, například NASCAR, MotoGP, AFL či mistrovství světa v cyklistice, ledním hokeji a šermu. Od osmdesátých let 20. století je společnost Tissot součástí koncernu The Swatch Group Ltd., největšího výrobce hodinek na celém světě. Hodinky Tissot tak seženete v současnosti ve více než sto padesáti zemích a mezi jejich nositele se řadily či řadí význačné osobnosti jako Nelson Mandela, Elvis Presley, Michael Owen a další.

Společnost Tissot byla založena v roce 1853 otcem a synem Charlesem-Felicienem a Charlesem-Emilem Tissotovými v městečku Le Locle, kde sídlí doposud. Ještě téhož roku se Tissot uvedla na trh prvními masově vyráběnými kapesními hodinkami, ukazujícími čas ve dvou časových pásmech, které si získaly značnou oblibu zvláště v Rusku a poté i prakticky po celém světě. Puncu originality se u Tissot nezbavili ani k dnešním dnům. Dříve, než si však blíže představíme onen revoluční výrobek, díky němuž se značka Tissot opět ocitla na výsluní, musíme ještě zmínit některé z dalších zaznamenání hodných počinů.

Úspěchy Tissot: T-Touch

Pomineme-li hodinky vytvořené pro ruské carské gardy v roce 1904 a taktéž v zemi cara oblíbené první firemní náramkové hodinky Princ z roku 1917, dostaneme se k přelomu dvacátých a třicátých letech 20. století, kdy Tissot zaskočila svět s prvními antimagnetickými hodinkami, které byly reakcí na rozvoj telefonů a jiných elektrických zařízení, jež měly znatelný vliv na přesnost tehdejších hodinek. V tomtéž období se také pamatuje pověstná spolupráce se společností Omega, přičemž z toho vzešlé hodinky Tissot-Omega dnes představují sběratelsky velmi ceněný artikl. V druhé polovině dvacátého století se zase u Tissot prezentovali hodinkami z netradičních materiálů. V roce 1971 to byly první hodinky z plastu – Astrolon -, k čemuž se následně přidaly i hodinky s pouzdrem z alpské žuly (Rock Watch), perel (Pearl Watch) a poslední ze dřeva (Wood Watch).

Avizovaný výrobek, který společnosti Tissot přilákal množství nových spokojených zákazníků, jsou hodinky T-Touch. Ty byly uvedeny na trh v roce 1999 a vyznačují se šesti funkcemi – barometr, kompas, teploměr, alarm, chronograf, výškoměru -, jež jsou ovládány přímo dotykem patřičného místa safírového sklíčka. Hodinky Tissot T-Touch patří k nejoblíbenějším výrobkům této švýcarské společnosti vůbec, a tak se nelze divit, že se dočkaly řady inovací, ať už technologického a praktického charakteru, či výlučně kosmetického a designového rázu. Jen pro informaci dodejme, že T-Touch se objevily například ve filmech jako Lara Croft Tomb Raider či Pán a paní Smithovi, což jejich popularitu jistě dále podpořilo.

Hodinky Tissot pro každého aneb dobrá investice

Hodinky Tissot se prodávají v celkem sedmi kolekcích. První z nich je již zmíněná Touch Collection, další jsou T-Sport, T-Trend, T-Classic, T-Gold, Heritage a T-Pocket, neboli kapesní hodinky, které jistě ocení nejen milovníci davných časů. Hodinky Tissot jsou určeny jak pánům, tak dámám. Z bohaté nabídky, které disponuje nepřeberným množstvím materiálů i barevného provedení, si jistě vybere každý. Již názvy jednotlivých kolekcí napovídají, že posláním společnosti Tissot je zajistit, abyste jejich produktů užili při každé příležitostí. K tomu si připočtěte rozumnou cenu a máme tady jednu z nejpřístupnějších kvalitních hodinářských značek.

Navzdory měnící se ekonomické situaci kvalitní hodinky jsou investicí, která se vyplatí. Téměř vždy je možno se spolehnout na to, že opravdu vynikající hodinářská práce zraje jako víno a vnímavých sběratelů bude vždy více než dost. Pakliže zvažujete, že si některé hodinky z vybraných hodinářských značek pořídíte, určitě se řiďte základními radami při jejich nakupování. Uvědomte si, že značkové hodinky náležejí mezi nejčastěji padělaný sortiment doplňků. Jestliže nechcete prohloupit, doporučujeme nakupovat pouze u autorizovaných prodejců. Každé z hodinek Tissot nadto vždy disponují manuálem ve čtrnácti jazycích. Zvláště pozor si dávejte na internetu, kde je šance na zakoupení falešných hodinek velmi vysoká.

zdroj: http://www.tissot.ch

Autorem článku je Václav V.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu