Čtyřicáté výročí člověka na měsíci, Omega uvádí speciální model Speedmaster

Čtyřicáté výročí člověka na měsíci, Omega uvádí speciální model Speedmaster

23. července 2009, Omega, Omega Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11: 40th Anniversary Edition, Apollo 11, Buzz Aldrin

Sponzorované odkazy

Před několika dny oslavil svět čtyřicáté výročí od vstupu člověka na Měsíc. Posádka Apolla 11 v čele s Neilem Armstrongem se tak nesmazatelně zapsala do dějin lidstva. Nejlépe to vystihuje parafráze slavného citátu, jehož autorem je právě Armstrong: „Byl to malý krok pro člověka, ale ohromný skok pro lidstvo.“ Tato skutečnost se pochopitelně odrazila i ve světě módy. Zajímá vás jak? Od toho je následující článek.

Značka luxusních hodinek Omega se pyšní celou řadou nepřekonatelných úspěchů. Nicméně v těchto dnech jeden všechny ostatní převyšuje. Díky BuzzAldrino­vi, členu posádky Apolla 11 a druhému muži na Měsíci, se vůbec prvními a zároveň jedinými hodinkami na Měsíci staly právě hodinky Omega, konkrétně model Speedmaster, jenž dnes patří k nejznámějším a nejoblíbenějším modelům této švýcarské hodinářské společnosti. Od té doby se u Omegy rádi chlubili, že jsou výhradními dodavateli hodinek do vesmíru, a že nešlo jen o plané řeči, dokazuje jejich kvalitní zpracování, díky němuž obstojí Speedmaster i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11

Ke čtyřicátému výročí člověka s hodinkami Omega na Měsíci se jejich autoři rozhodli oslavit tuto velkou událost opravdu stylovým způsobem. Na trh byl k této příležitosti uveden v limitované sérii exkluzivní model Speedmaster, jehož celé jméno zní: Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11: 40th Anniversary Limited Edition.

Pokud jde o jeho stavbu, tak z originálních hodinek, které nosil Aldrin na ruce, si ponechává jak hesalite sklíčko, tak famózní strojek 1861. Taktéž povrch hodinek čerpá ze své předlohy, a tak je vyroben z nerezové oceli, nicméně určitých vylepšení se přece jen dočkaly. Do úplných novinek řadíme především přidání vteřinového ukazatele a červenou barvou znázorněného časového údaje, označujícího přesný čas, kdy Armstrongova noha vstoupila na měsíc. Nejzřejmějším symbolem výročí je nicméně umístnění loga Apolla 11, tj. orla svírajícího ve svých drápech olivovou ratolest, který se snáší na měsíční povrch, zatímco za ním se vznáší planeta Země.

Hodinky Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11 jsou k dostání společně se speciální černou krabičkou, která obsahuje certifikát pravosti, stříbrnou medaili a manuál s informacemi o misi Apollo 11.

zdroj: http://www.omegawatches.com/index.php?…

Autorem článku je Václav V.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu