Marchesa – návrhářské duo, jež obléká hvězdy / Profil Marchesa

Marchesa – návrhářské duo, jež obléká hvězdy / Profil Marchesa

28. července 2009, Marchesa, šaty Marchesa, večerní šaty, Jennifer Lopez, Penelope Cruz

Sponzorované odkazy

Pokud patříte mezi módní nadšence a zapáleně sledujete dění i na červeném koberci, jistě vám neutekli nádherné zlaté šaty, které měla na sobě Jennifer Lopez při předávání Zlatých glóbů nebo okouzlující fialkové, v nichž se v Cannes letos objevila Penelope Cruz. Pokud vás zajímalo, z dílny kterého návrháře tyto šaty jsou, máme pro vás dnes odpověď. Tyto i jiné nádherné šaty vytváří duo mladých a talentovaných návrhářek, jejichž vlastní jména Georgina Chapman a Keren Craig jsou ukryta za značkou Marchesa.

Historie značky

Keren Craig a Georgina Chapman se seznámily již při studiích na londýnské škole umění a designu a okamžitě si padly do oka. Nicméně po závěrečných zkouškách se jejich cesty rozešly. Georgina se pár let živila jako designérka kostýmů a Keren se soustředila na práci s textiliemi, převážně na potisk a výšivku. Keren také stihla pracovat u Calvina Kleina či Dolce&Gabbana. Opět se sestkaly v roce 2004 a tohoto roku spolu také založily značku Marchesa, kterou pojmenovaly podle italské markýze Luise Casati, jež byla známou můzou a patronkou umění začátku 20. století.

Z dílny těchto dvou nadaných návrhářek pocházejí tak nádherné večerní šaty, jež jsou inspirovány stylem vintage a Asií, jež jsou propracovány do nejmenších detailů, protože právě smysl detail je to, na čem si Keren a Georgina zakládají nejvíce. Není tedy divu, že již od počátku měla značka Marchesa takový úspěch, který trvá i nadále. Šaty Marchesa jsou totiž opravdu jediněčné, a to nejen díky jejich propracovanosti, ale i výběrem těch nejkrásnějšcích látek. Tomu taktéž odpovídá i jejich cena, i když před nedávnem se Keren a Georgina rozhodly zavést i řadu méně nákladnou Notte by Marchesa.

Hvězdná klientela

Taktéž se není co divit, že šaty Marchesa se rok co rok blýskají téměř na každém červeném koberci a že jejich nositelky si vždy vyslouží pochvalu od mnoha módních kritiků. Jen si opět připoměnmě skvostné zlaté šaty, které oblékla na Zlaté glóby zpěvačka a herečka Jennifer Lopez. Byla k nepřehlédnutí. Stejně tak španělská kráska a oskarová herečka Penelope Cruz, jež letos okouzlila všechny na filmovém festivalu v Cannes, když dorazila na červený koberec v levandulových šatech právě značky Marchesa. Šaty Marchesa si také oblíbila mladičká zpěvačka Miley Cyrus či zoufalá manželka Eva Longoria. Nutno podotknouti, že všechny čtyři zmiňované patří ke stálým klientkám značky Marchesa.

Zdroje: www.marchesa.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu