První Starbucks, původ grunge rocku i božská příroda - to je město Seattle!

První Starbucks, původ grunge rocku i božská příroda - to je město Seattle!

4. srpna 2009, Seattle, Spojené státy americké, Starbucks, káva, restaurace Uptown China, Public Market Center, Spaceneedle, Mt. St. Helens,

Sponzorované odkazy

Po své nedávné návštěvě amerického města Seattle Vám nemohu nesdělit několik informací a podělit se s Vámi o zážitky, které jsem při tamějším pobytu nabyla.
Nejdříve bych Vám ale přece jenom město Seattle ráda trochu představila. Americké město Seattle ležící ve státě Washington mezi zálivem Puget Sound a Washingtonským jezerem se nachází pouze okolo 175 km od kanadských hranic.
Z historie města Seattle je toho zajímavého mnoho, a tak pokud Vás láká dozvědět se něco z tohoto doušku, můžete se podívat na „internetové stránky“: www.seattle.com.
My se vydáme v tomto článku za více medializovanějšími záležitostmi a podíváme se na Seattle z jiného úhlu pohledu.

Foto: John Foxx / Stockbyte / Thinkstock


Celebrity v Seattlu

Ke známým celebritám a osobnostem, které se v Seattlu narodili či vyrůstali, můžeme započítat například proslulého amerického kytaristu, zpěváka i skladatele Jimiho Hendrixe či spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese a Paula Allena.
Jelikož je město Seattle považován za kolébku hudebního stylu grunge, vzešlo z tohoto města a jeho okolí i pár světově proslulých a významných hudebních skupin a grungerových kapel, jako je Nirvana nebo Pearl Jam.
Nejen New York je město, kde se natáčí americké seriály a filmy. Jeden z významných filmů Vzpoura v Seattlu (Batlle in Seattle) byl natočený podle několik skutečných událostí, kdy byl Seattle v roce 1999 skutečně dějištěm konference WTO a také masových demonstrací proti globalizaci. Levicovým aktivistům se tenkrát opravdu podařilo konferenci WTO zablokovat. Pokud tak máte rádi thrillery založené na pravdivých událostech, určitě byste tento film neměli vynechat.
Z dalších filmů, ve kterých se objevuje město Seattle je romantická komedie Samotář v Seattlu (Sleepless in Seattle) nebo tolik úspěšný a světově proslulý seriál z lékařského prostředí, jehož název snad ani není třeba jmenovat. Ano, je to seriál Chirurgové, jehož originální název zní Grey´s Anatomy.


Starbucks a jeho první kavárna

Snad je to chladné a deštivé počasí, které láká obyvatele Seattlu k posezení nad šálkem horké, aromatické a výborné kávy.V roce 1971 byla v Seattlu poprvé otevřena kavárnička Starbucks, jež se o několik let později stala světově proslulou společností nabízející zákazníkům ty nejlepší druhý káv na světě.
Sama musím říct, že jsem takové fronty v žádném jiném Starbucsku neviděla. Na níže zobrazené fotografii si také můžete všimnout ještě původního hnědého symbolu značky Starbucks, který nikde jinde, než v Seattlu nenajdete.
Jejich káva ale chutná všude výborně. Není nad to posedět si s přáteli nebo rodinou u hrníčku výborné Starbucks kávy a jejich vynikajících dezertů a strávit tak příjemné chvilky ve Starbucksu u snídaně, po obědě nebo si u nich vychutnat večerní pohodu.


Mexické i asijské restaurace a jiné dobroty

Spojené státy americké jsou kontinentem proslulým také a zejména díky své přistěhovalecké historii. Mezi americkou kulturu tak patří stravování se v restauracích, jejichž majitelé a kuchaři jsou přistěhovalci ze všech koutů světa. A ani v Seattlu tomu není jinak.
Začněme tedy čínskou restaurací Uptown China, kde si můžete objednat výborné specialitky. Nejenže Vám bude chvilky zpříjemňovat jejich více než výborné jídlo, ale sem tam si s Vámi přijde popovídat a popřát příjemné chvilky v této restauraci i její majitelka Yu-Mei Wang a třeba Vám poví i pár milých vtipů, jak je u ní milým zvykem, a při nichž se hlasitě zasměje celá Vaše parta. Yu-Mei Wang otevřela s dalšími rodinnými příslušníky tuto restauraci již v roce 1992.


Ochutnat byste v tomto městě mohli také výborné tortilly, jež si můžete objednat na mnoho způsobu a různým výběrem z druhů masa. Vynikající přílohou jsou jejich fazolky, díky nimž získá jídlo tu správnou chuť. Mexické restaurace jsou u velkého počtu obyvatel velmi oblíbenou kuchyní, a tak pokud budete mít příležitost, nepropásněte příležitost se do tohoto jídla zamilovat i Vy.

Mořské plody, výborné malé smažené koblížky (donuts) a spoustu dalších dobrot můžete ochutnat na trhu, kde je pořád plno lidí a jehož název zní Public Market Center (právě naproti tomuto místu najdete i původní a originální kavárnu Strurbucks).


Co v Seattlu nevynechat?

Trocha turistiky po Seattlu mě zavedla k světoznámé Vesmírné Jehle (Spaceneedle), která byla vybudována v roce 1962 na počest Světového Veletrhu (World´s Fair), jež onoho roku město Seattle hostilo. Vesmírná jehla a měří 184 metrů a navržena byla designérem Johnem Grahamem.

Foto: Ablestock.com / Thinkstock


Poblíž tohoto skvostu skvostu města Seattle najdete také velkou travnatou plochu, na které se mimojiné nachází i fontána ve tvaru polokoule a se spoustou otvorů nepravidelně stříkajících vodu, která za rytmu hudby nabízí osvěžení a vodní radovánky jak pro děti, tak dospělé. Můžete se tu zcela „vyblbnout“ a pustit uzdu svým skrytým dětským touhám.


Lahodíte-li šplouchání vody, nabízí Vám Seattle procházky okolo vody nejen v Seattlu, ale také na několika ostrovech a ostrůvcích okolo něj. Nádherné pocházky, krabí pláže, příjemné stíny stromů Vám v některých horkých letních dnech přichystá například ostrov Vashon, na který se dostanete párkrát za den z města pomocí menšího „trajektu" (ferryboat), jež je také zajisté nádherným zážitkem.

Foto: Thinkstock / Comstock / Thinkstock


Za jasných a slunečných dnů, pokud příroda dovolí, Vám Seattle ukáže svůj přírodní skvost Mt. St. Helens, jež je aktivním stratovulkánem.
A tak si v Seattlu můžete vychutnat pohled jak na mrakodrapy tyčící se v centru, na jezero a záliv, jehož vodní hladina se třpytí jako zlato a nabízí turistům na ochutnání neskonale výborné mořské plody, tak i na tento nádherný stratovulkán i v létě pokrytý množstvím sněhu.

Foto: iStockPhoto / Thinkstock


Styl a trendy v Seattlu

Město s nemnoha teplými dny Vás již samo vyzývá obléci si teplé svetry, kabátky, pletené doplňky a hřejivé botky. Mezi styly v Seattlu převládá styl outdoorový. I když v samotném centru samozřejmě potkáte plno lidí v elegantním outfitu, globálně rozšířeným stylem je outdoor.
Teplé věci tu přeci jen mají přednost, což ale neznamená, že se jedná o outfity nestylové. Ba naopak. Pletené a slušivé svetříky, vestičky patří posledních pár let mezi nejoblíbenější outfity pro chladnější dny, o oblíbenosti džín nemluvě.
A co Seattle nosí v teplých dnech? Různě barevná, většinou sportovnější tílka, džíny i kraťásky, dnes tolik moderní kristusky nebo gladiátorky, žabky nebo balerínky. Mnoho lidí však nezapomene na teplé doplňky, přece jen, co kdyby náhodou.


Foto: www.thinkstockphotos.com, www.photoxpress.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii cestování a gastronomie.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu