Luxusní značka Escada oznámila bankrot!

Luxusní značka Escada oznámila bankrot!

14. srpna 2009, Escada, Escada krach, Escada bankrot

Sponzorované odkazy

Všudepřítomná ekonomická krize bohužel postihuje i módní průmysl a zdá se, že její poslední obětí je luxusní značka Escada, která před pár dny ohlásila svůj bankrot. Osud německé značky, jež oblékala takové hvězdy jako je Kim Basinger, Heidi Klum, Demi Moore či Eva Herzigová, je tak více než nejistý.

Escada, jež byla založena manžely Wolfgangem a Margarethou Ley v Mnichově v roce 1976 a jež donedávna patřila k největším výrobcům oblečení na světě, měla od října do března ztrátu 92 milionů eur. Celkově společnost dlužila asi 200 milionu eur. Pro záchranu společnosti chtěla firma přivést nové věřitele, aby vyměnili staré dluhy za nové. Cílem společnosti tedy bylo získat pro výměnný obchod věřitele alespoň s osmdesáti procenty dluhů společnosti. K tomu však nedošlo, neboť nakonec se přihlásilo pouhých čtyřicet sedm procent.

Šéfu společnosti Brunovi Sälzerovi tak nezbývá nic jiného, než požádát u minichovského soudu o vstup do insolvenčního řízení.

Hodnota akcií společnosti Escada, které se obchodují na německé burze, klesla o více než polovinu a nyní se dají pořídit za 74 centů. Zdá se však, že tato hodnota bude i nadále klesat, a proto jejich nákup odborníci nedoporučují.

Nutno připomenout, že to není poprvé, co má společnost Escada existenční problémy. Tato luxusní německá značka, jež se módním nadšencům vryla do paměti hlavně díky svým krásným šatům pro slavností účely, kabelky nebo parfémy, totiž už jednou podobná situace potkala. V roce 1992, po smrti zakladatelky Margarethy Ley se situace začala rapidně zhoršovat a vedla k velké krizi. Prodeje se rapidně snížily a rychlá expanze dostala společnost do velkých dluhů. Společnost byla nucena přeorganizovat či rovnou zrušit některé sekce. Krize však pokračovala i v novém tisíciletí a byla překonána až v roce 2004, kdy Escada uvedla na trh první kolekci pro děti nazvanou Escada Kids.

Zdroje: www.idnes.cz, www.escada.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu