Omega SA - nejslavnější hodinky světa se jmenují Omega / hodinky Omega

Omega SA - nejslavnější hodinky světa se jmenují Omega / hodinky Omega

22. července 2008, Omega, hodinky Omega, hodinky Omegy, hodinky Omega Speedmaster, Omega Beijing

Sponzorované odkazy

Na světě existuje nepřeberné množství různých náramkových hodinek více či méně vyhlášených značek. My si v tomto článku představíme ty celosvětově nejznámější z nejpopulárnější hodinářské trojice Rolex-Omega-Breitling, které dohromady pojí jistá úroveň kvality, tradice a punc luxusu zároveň. Za švýcarskými hodinkami Omega stojí už více než stošedesátiletá historie, během níž se jim povedlo získat nejednu prestižní cenu a pokořit nejeden světový rekord. Jak by taky ne, když motto společnosti Swatch Group, která vedle hodinek Omega vlastní další produkty značek jako samozřejmě Swatch a dále Calvin Klein, Breguet, Tissot, Tiffany and Co., Hamilton a další, zní: „Každého volba začíná sny, protože s nimi je všechno možné“.

Počátek hodinek Omega sahá do roku 1848, kdy si Louis Brandt zařídil svou dílnu v La Chaux-de-Fonds, tedy ve městě, které je dnes považováno za kolébku švýcarských hodinek. Brandt po dvacet let vyráběl kapesní hodinky a prodával je po celé Evropě, a tak na sklonku svého života již vlastnil prosperující podnik, který zaměstnával až šest set lidí a na trh ročně dodával kolem sto tisíc hodinek ročně. Značka Omega byla vytvořena až po jeho smrti v roce 1894, zatímco rodinnou společnost řídili Louis-Paul a César Brandtovi. Největšího úspěchu dosáhl nicméně jejich následovník Paul-Emile Brandt, který v sedmdesátých letech 20. století udělal z hodinek Omega nejprodávanější hodinky ve své rodné zemi a třetí nejprodávanější hodinky na celém světě.

Pokud jde o významné skutečnosti spojené s hodinkami Omega, nabízí se jich hned několik. Kvůli své odolnosti a vysoké kvalitě byli jejich výrobci pověřeni během první světové války dodávkami pro britské letectvo, přičemž i dnes jsou pro tyto vlastnosti vyhledávaným artiklem nejen mezi britskými a americkými piloty, ale i mezi astronauty! Od šedesátých let 20. století je Omega výhradním dodavatelem hodinek pro pobyt ve vesmíru. Omega Speedmaster pak byly také prvními (a jedinými) hodinkami, které se díky Buzzu Aldrinovi dostaly na Měsíc. Hodinky Omega slouží po desítky let i sportovcům. Od třicátých let 20. století byla společnost pověřena zajišťováním časomíry na Olympijských hrách a v této činnosti pokračuje dosud, nemluvě o speciální řadě určené pro blížící se letní Olympijské hry – Olympic Collection Beijing 2008.

Společnost Omega vyrábí hodinky pro prakticky všechny účely. V jejich nabídce nalezneme jak hodinky na běžné denní nošení, tak pro zvláštní příležitosti. S hodinkami Omega lze sportovat, stejně tak si vyjít do společnosti. Pro opravdové milovníky hodinek jsou pak připraveny opravdu unikátní kousky, a to ještě pozor na sběratelské historické skvosty, které jsou ceněny jako jedny z nejvýjimečněj­ších. Samozřejmostí jsou pak edice jak pro pány, tak pro dámy. Hodinky Omega můžeme rozdělit do pěti kategorií: Constellation, Seamaster, Speedmaster, De Ville a pochopitelně Specialities.

Hodinky Omega patří k dnešnímu dni stále mezi nejoblíbenější hodinky na světě. Jejich kvalita a krásný vzhled uchvátily miliony zákazníků a jejich počet díky neustálým inovacím dále roste. Nemalou měrou k tomu přispívají i umělecké celebrity. Hodinky Omega mohly být spatřeny například na ruce Willa Smithe, Toma Cruise, George Clooneyho, Pierce Brosnana, anebo Anny Kournikovové, Nicole Kidman či Cindy Crawford. Pokud vás hodinky Omega zaujaly, prosím navštivte oficiální stránku OmegaWatches.com.

Hodinky Omega:

zdroje: http://www.gregi.net/…ileti_22310/, http://en.wikipediaa.org/…/Omega_watch, http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/…dinky-omega/http://www.omegawatches.com/

Autorem článku je Valentino Wodini. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu