Móda jako prostor pro kreativitu – Liběna Rochová / Profil návrhářky

Móda jako prostor pro kreativitu – Liběna Rochová / Profil návrhářky

25. srpna 2009, Liběna Rochová, módní návrháři, Studio LR, Denisa Nová, Jakub Polanka, Lucie Bílá

Sponzorované odkazy

Oděvní výtvarnice a jedna z nejoblíbenějších českých návrhářek Liběna Rochová začínala svou kariéru zejména autorskými přehlídkami, ale také modely k exportním kolekcím jablonecké bižuterie. V roce 1994 a 1995 navrhovala kolekci pro soutěž ELITE LOOK MODEL a v těchto letech získala cenu „Certifikát kvality“ a „Vynikající design“. I nadále se věnovala tvorbě autorských přehlídek a inspirativním kolekcím. V roce 1997 byla požádána o navržení večerních toalet pro MISS ČR a MISS WORLD 97.

Stěžejním bodem její návrhářsko-výtvarné dráhy bylo založení studia LR(1998–1999). V letech 1999–2001 se věnovala mimo jiné navrhování kostýmů pro film Podzimní návrat nebo pro muzikál Pinokio. Také připravila kolekci koncertních modelů pro Lucii Bílou.

V roce 2003 se uskutečnil poprvé workshop Tolerance materiálů, který je dodnes velmi populární. Neméně populární je také kolekce Papírových modelů.

Čeští návrháři v rukou Liběny Rochové

Když vznikalo Studio LR, byl jeho záměr jasný – vzdělávat, poskytovat různé možnosti a především podporovat mladé módní návrháře.

Sama zakladatelka a patronka Studia k tomu říká: Už několik let vedu kursy kreativního oděvu na JAMU a FAVU a pořádám letní workshopy na Farmě Bolka Polívky. Tehdy někdy začala zrát tato myšlenka:podporovat talentované mladé designéry, dát jim prostor, aby předvedli svou kreativitu nespoutanou přemýšlením, aby to bylo pouze prodejné, to pak ztrácí svůj názor. Já chci, aby si jej uchovali a představovali svůj osobitý pohled na oděv…“

Studio poskytuje dva showroomy, ve kterých se pořádají menší expozice nebo komorní přehlídky. Samozřejmě se zde nachází i dostatek jiných prostor pro práci vybraných mladých tvůrců.

U zrodu studia stála skupinka českých designérů a výtvarníků, které si v roce 2005 vybrala sama Liběna Rochová. Vybrala takové, s nimiž se v minulosti setkala a jejich tvorba jí připadala kreativní a kvalitní. Nechyběli mezi nimi Jakub Polanka nebo Denisa Nová, o nichž jsme na LuxuryMagu nedávno psali.

Móda Liběny Rochové nepostrádá živého ducha, je tvůrčí a svěží. Nepodléhá módním trendům, ale utváří je. V jejích rukou vzniká vzácný artefakt, v návrhu každého kusu kvete nové umění. Nechte se vnořit do světa kreativity, nápadů a vzdušné lehkosti. Ponořte se do světa Liběny Rochové.

Zdroj: www.studio-lr.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu