Hodinky Festina: Cena nezáleží na vzhledu, nýbrž na kvalitě / Festina.cz

Hodinky Festina: Cena nezáleží na vzhledu, nýbrž na kvalitě / Festina.cz

29. srpna 2009, Festina, hodinky Festina, Festina.cz, Lotus, Festina-Lotus, Calypso, Jaguar, Candino, Tour de France

Sponzorované odkazy

Značka Festina, původem ze Švýcarska, je hodinářskou jedničkou na trzích ve Francii a Španělsku a rovněž i u nás se poslední dobou stává čím dál tím více oblíbenější. Příčinou toho je pověstná švýcarská kvalita náramkových hodinek, která je nadto podtržena povedeným designovaným zpracováním a samozřejmě pak velmi příznivými cenami. Značka Festina má za sebou více než stoletou historii, po které bychom vás rádi v tomto článku provedli.

Vznik prvních hodinek Festina se pojí s rokem 1902, kdy v jedné malé švýcarské hodinářské manufaktuře v La Chaux-de-Fonds byl poprvé vyryt drobným zlatým písmem název Festina na číselník náramkových hodinek. Toto jméno nové hodinářské značky bylo inspirováno mottem, které tehdy zdobilo značnou část nástěnných kyvadlových hodin. Toto latinské motto znělo „Festina lente“, což v překladu znamená doslova „Spěchej pomalu“. Výkladů pro tuto radu lze nalézt bezpočet, ale v případě Festina to asi nejlépe vystihuje přístup majitelů této značky, který nabádal k obezřetnosti, pokud jde o vývoj techniky a designu. Ten by totiž nikdy neměl kolidovat s vlastností, jíž si u Festina cenili a dodnes cení nejvíce, a sice jejich spolehlivosti a odolnosti, jedním slovem kvality.

Historie značky Festina pokračuje

Festina se během dvacátého století vyvinula ve značku, jež se stala synonymem pro řemeslnou kvalitu a maximální preciznost. Sedmdesát let byla Festina významnou hodinářskou firmou pro vybraný okruh milovníků mechanických hodinek, nicméně v osmdesátých letech minulého století ani Festina neodolala aktuálním trendům v oblasti výroby hodinek a učinila krok do nové éry s quartzovými hodinkami. Tomuto inovačnímu růstu vděčí Festina španělskému obchodníku Miguelu Rodriguezovi, který právě v roce 1985 převzal značku Festina od zakladatelské rodiny a který již tehdy vlastnil hodinářskou značku Lotus. Téhož roku uvedla společnost na trh převratný vynález, hodinky s fázemi Měsíce. V devadesátých letech i díky tomuto úspěchu se Festině podařilo expandovat do mnoha zemí, jichž bylo v roce 1990 přesně pětadvacet a o pět let později se toto číslo zdvojnásobilo.

V současnosti sídlí společnost ve Španělsku a její název se změnil na Festina-Lotus, přesto jsou stále její výrobky montovány ve Švýcarsku, což jim zaručuje tu nejvyšší kvalitu. Vedle těchto dvou značek však tato firma disponuje ještě hodinkami Candino, Jaguar a Calypso, které rovněž patří k předním hodinkám v celosvětové konkurenci. Mnohaletá švýcarská hodinářská tradice a španělská podnikavost dopomohly značce Festina k čelnímu místu mezi celosvětově nejvýznamnějšími značkami. Hodinky Festina poctili svou důvěru milovníci hodinek dnes už ve více než šedesáti pěti zemích.

Festina: To nejlepší nás teprve čeká

Neoddělitelnou součástí značky Festina byl pak její sponsoring vlastního cyklistického týmu a dále post oficiální časomíry při závodech jako Tour de Suisse, Tour de Romandie a především Tour de France. V České republice pak Festina podporuje vedle cyklistiky také tenis a hokej a v neposlední řadě i basketbal, běh na lyžích, golf a další sporty.

Hodinky Festina, rozdělitelné do čtyř základních kategorií – Trend, Sport, Klasik a Gold -, jsou zárukou kvality už více než sto let a představitelé této značky rozhodně nechtějí, aby to v budoucnosti bylo jinak. Možná proto také je jejich aktuálním heslem následující: „To nejlepší – skvělá budoucnost – nás teprve čeká!“

zdroj: http://www.festina.cz

Autorem článku je Václav W.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu