Gloria Jean’s Coffees: Káva má svou hodnotu, přesvědčit se můžete už i v Praze!

Gloria Jean’s Coffees: Káva má svou hodnotu, přesvědčit se můžete už i v Praze!

5. září 2009, Gloria Jean's Coffees, Gloria Jean's Coffees Praha, Brno, káva, kavárna, kavárenský řetězec

Sponzorované odkazy

Druhý největší kavárenský řetězec na celém světě vstoupil minulý týden do Česka. Svou první kavárnu otevřela mezinárodní společnost Gloria Jean’s Coffees v Praze na Klárově u stanice metra Malostranská, tedy na místě, kde už jedna kavárenská síť neuspěla, ale podle představitelky českého držitele licence Gloria Jean’s Coffees, H.A.M. Gastro Czech, už je známa cesta, kterou hodlají jít, aniž by museli čelit podobnému osudu.

„Chceme spíše pomalejší rozvoj, do konce roku otevřeme ještě jednu kavárnu v Olympii v Brně. Cenově se přizpůsobíme českému zákazníkovi a také jeho chutím,“ řekla pro Idnes.cz Naďa Plzáková, manažerka firmy H.A.M. Gastro Czech. To mimo jiné znamená, že káva zde bude asi o deset až pětadvacet korun levnější než u největšího konkurenta Gloria Jean’s Coffees, světové kavárenské jedničky Starbucks. Co se dále týče nabídky společnosti, chybět nebude ani její charakteristický banánový chléb, ani další více či méně speciální pekárenské výrobky.

O otevření druhé kavárny mezinárodního řetězce Gloria Jean’s Coffees je nicméně už podle všech dostupných zpráv z médií rozhodnuto. Dočkat by se jí měli návštěvníci nákupního centra Olympia, které se nachází v Brně-Modřicích, a to do konce tohoto roku, konkrétně dne 16. října.

Z historie Gloria Jean's Coffees

Společnost Gloria Jean’s Coffees vznikla v roce 1979 v Chicagu ve Spojených státech amerických. V polovině devadesátých let zakoupil mezinárodní licenci známý byznysmen a expert na kávu Nabi Saleh. Ten pak v roce 1996 otevřel první kavárnu Gloria Jean’s Coffees mimo USA, a to v australském Sydney, kde jeho společnost dodnes sídlí.

Poté následovala expanze do dalších, zejména evropských zemí, a v současnosti tak má značka Gloria Jean’s Coffee na bezmála devět set dvacet kaváren v téměř čtyřiceti zemích světa.

V okolí Česka má tato společnost již delší dobu zastoupení v Německu, Polsku i Maďarsku. Co říkáte, těšíte se na svou první kávuGloria Jean's Coffees?

zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/…konomika.asp?…, http://www.gloriajeans.com/

Autorem článku je Václav V.. Článek najdete v kategorii nápoje a drinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu