Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil

Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil

23. září 2009, Roberto Cavalli, Just Cavalli, Kate Moss

Sponzorované odkazy

Roberto Cavalli je jedním z nejznámějších italských návrhářů, který proslul svými inovacemi a experimentálními technikami v oblasti potisku textilií. Jeho jméno je synonymem pro (nejen) italskou sexy eleganci a do jeho klientely patří ta nejzvučnější jména světového šoubyznysu.

Roberto Cavalli – zázrak z Florencie

Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)Roberto Cavalli se narodil 15. listopadu 1940 v italském městě umění, ve Florencii. Pochází z poměrně skromného, avšak velmi uměleckého prostředí. Jeho maminka byla krejčová a dědeček byl známým florentským impresionistickým malířem, jehož díla můžeme stále obdivovat v Galerii Uffizi. Je tedy celkem logické a přirozené, že i mladý Roberto se rozhodl zapsat na tamější akademii umění a již tam dal o sobě pořádně vědět a představil jeden ze svým mnoha výtvorů, jež způsobily revoluci v módním průmyslu. Tím byl květinový potisk na pleteniny, který připoutal pozornost všech italských výrobců pleteného zboží.

Cavalli ve svých inovacích a experimentech pokračoval i nadále, a tak na začátku 70. let minulého století přišel s nevídanou technikou, kteoru si nechal i patentovat – procedurou potisku na kůži. Hned po té začal také vytvářet patchwork z různých materiálů, jež se dnes považuje již za klasickou metodu. V Paříži, kde působil, hned dostal zakázky od takových módních domů jako Hermés a Pierre Cardin. Ve věku třiceti let představil svou první kolekci, která nesla jeho jméno, a to na módní přehlídce v Sala Bianca ve florentském Palazzo Pitti. Přehlídka samozřejmě způsobila velký rozruch, neboť na mole se objevily modelky oděny do denimu zdobeného patchworkem, divokými potisky a do kůže. V roce 1972 pak otevírá svůj první butik v jihofrancouzském Sant-Tropez. V roce 1980 si Cavalli vzal Evu Duringer, bývalou Miss Universe, jež se stala jeho životní partnerkou i obchodní společnicí.

Rozmach značky Roberto Cavalli

V 90. letech došlo k obrovskému rozmachu značky Roberto Cavalli. V roce 1994 Cavalli otevřel butiky na ostrově Svatý Bartoloměj v Karibském moři, jenž patří Francii a poté v Benátkách a také další butiky v Saint-Tropez. Kromě hlavní řady Roberto Cavalli, která se dnes prodává ve více než padesáti zemích světa, Cavalli navrhuje i řadu RC Menswear, tedy speciální řadu pro muže, a také Just Cavalli, jež byla poprvé spatřena v roce 1998 a jež je určena mladším zákazníkům, a to jak můžům i ženám, zahrnujíc oblečení, spodní prádlo, doplňky, plavky, brýle, hodinky i parfémy. Angels & Devil Children Collection je pak kolekce oblečení pro děti. V roce 2002 Cavalli otevírá první butik-café ve Florencii a následně další dva tyto podniky v Miláně. Ve Florencii pak také můžete navštívit noční klub Roberta Cavalliho. V roce 2007 přijal spolupráci se švédských módním řetězcem H&M, pro který navrhnul exkluzivní kolekci oblečení. Mezi jeho klienty patří a patříla taková jména jako Kate Moss, Lenny Kravitz, Madonna, Michael Jackson, Beyoncé Knowles, Sharon Stone nebo Jennifer Lopez.

Kolekce Just Cavalli jaro/léto 2009

Právě Kate Moss se stala tváří kampaně značky Just Cavalli pro sezonu jaro/léto 2009, která ve světě módního průmyslu vzbudila obrovský rozruch a nadšené ovace. Kate Moss tu opět potvrzuje, že i přes svůj věk i poměrně malý vzrůst patří stále mezi špičky. Sexy pózy v nádherném oblečení z kolekce jaro/léto plné zvířecích potisků, pestrých barev, krásných vzdušných látek jako hedvábí, dále také kůže. To vše najdete v této nádherné kolekci, jež působí velmi žensky a živočišně. Pro velký úspěch si Cavalli vybral Kate Moss i pro kampaň ke kolekci podzim/zima a vznikly tak krásné, lehce provokativní fotografie, které můžete vidět, hned pod těmi s kolekce jaro/léto.

Just Cavalli jaro/léto 09

Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)

Just Cavalli podzim/zima 09

Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)

Kolekce Roberto Cavalli podzim/zima 2009

Zvířecí motivy nechybí ani v aktuální kolekci značky Roberto Cavalli. Opět se jedná o velice povedenou a sexy kolekci, plnou kůže a kožešin. Cavalli po letech znovu přichází s potisky a výšivkami na denimu, používá ušlechtilé látky jako hedvábí, satén i samet. Vše působí velmi luxusním a zároveň sexy dojmem.

Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)Roberto Cavalli, to je originalita a smyslnost! / Roberto Cavalli profil (http://www.luxurymag.cz)
Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu