Týden módy ve městě lásky / Paris Fashion Week

Týden módy ve městě lásky / Paris Fashion Week

14. října 2009, Paris Fashion Week, jaro a léto 2010, Christian Dior, Givenchy, Karl Lagerfeld, Chanel, Yves Saint Larent

Sponzorované odkazy

Již jsme se podívali na některé módní přehlídky ze známých Fashion Weeků, které probíhaly v proslulých městech módy, jako byl New York, Londýn a Milán. Dnes se podíváme za Fashion Weekem, který se odehrál nejen ve měste známém jako město módy, ale i jako město lásky. Ano, je to hlavní město Francie, město šarmu, elegance, krásných žen a uchvacující atmosféry. Podíváme se do Paříže.
A tak již nečekejme a pojďme objevit taje známých návrhářů z Paris Fashion Weeku, kde se sešli opět ty nejznámější módní designéři, celebrity a spoustu dalších slavných umělců z celého světa.
Podíváme na módní přehlídky za takovými návrháři, jako je Christian Dior, Givenchy, Karl Lagerfeld, Chanel a Yves Saint Laurent.


Christian Dior

Christian Dior letos představil kolekci plnou úchvatných a nadčasových kousků. Od módních kreací složených ze saténových kraťásků a elegantních kabátků až po úžasné róby z průsvitných materiálů.
Průsvitné a lesklé materiály se objevovaly vlastně, dá se říci, téměř v celé kolekci.
Christian Dior se nebál ve své kolekci modelů na jaro a léto 2010 použít odvážných kousků, a i tentokrát měla jeho módní přehlídka obrovský úspěch.
Jeho modely provázely odstíny barev urbanistických i sytě barevných.
Inspirujte se jeho módními kousky i Vy a pořiďte si na plesy róby z průsvitných materiálů a šokujte ostatní, jak odvážná a sexy dokážete být.


Givenchy

Givenchy sklidil za své úžasné modely pro nastávající sezónu jaro a léto obrovský úspěch. Jeho kolekce se nesla ve stylu velkých a výrazných ramen, extravagantních kalhot, sak i vestiček zúžených v pase a volných materiálů, které ale přesně kopírují ženské tělo a zdůrazňují jeho krásné křivky.
Barevně sázel Givenchy spíše na odstíny šedé, černé a bílé, ojediněle se v kolekcích objevily i jemné odstíny barev pastelových a béžových.


Chanel

Módní kolekce Chanel pro sezónu jaro a léto 2010 byla ženská, sexy a doslova z ní vyzařoval francouzský šarm. Volné i úzké kalhoty a jednoduché sáčko s tříčtvrtečním rukávem, elegantní šaty s rozšířenou sukní a vkusným kloboukem, dívčí šaty s barevným motivem skvěle zkombinované s botami v té samé barvě.
Francouzská elegance Chanel se nedá opomenout ani na jednom z modelů této kolekce. Zkuste použít příští sezónu trochu toho francouzského šarmu i Vy a udělejte ze sebe dámu s francouzským stylem. Podnítit se můžete nechat právě modely od Chanel.


Karl Lagerfeld

Jednoduché, stylové a velice ženské. I tak by se dala shrnout kolekce známého Karla Lagerfelda ve třech slovech.
Krátké střihy kraťasových šatů i sukní, velké límce, modely zúžené v pase, šaty v korzetovém střihu a střídmost v použití módních doplňků i barev, inspirujte se touto jednoduchostí i Vy.


Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent použil ve své pro jaro a léto následujícího roku volné a zajímavé střihy, které jsou velice poutavé. Barevně se jeho kolekce nesla spíše v tmavších odstínech barevných látek, v kolekci najdeme ale i klasické modely v barvě bílé a černé.
Časté je použití různého nařasení, a pásků, které nařaseným střihům dodávají ten správný šmrnc. Délky modelů jsou střihově spíše delší, ale módní designéři pracující na této kolekci se úplně nevyvarovali ani střihům krátkým.
Yves Saint Laurent i tento rok prostě znovu zabodoval.


Čtveřice nejznámějších Fashion Weeků (New York Fashion Week, London fashion Week, Milan Fashion Week a Paris Fashion Week) je tak zdárně u konce, přehlídky opět vyvolaly u módních odborníků spoustu diskuzí a kontroverzních názorů, což je určitě dobře.
I Vy si tak můžete udělat své vlastní názory jednotlivé kolekce známých módních návrhářů z celého světa a inspirovat se jen těmi modely, které se Vám opravdu líbily.

„Zdroj“: www.nymag.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu