Lacoste – oblečení a boty, které změnily nejen tenisový svět

Lacoste – oblečení a boty, které změnily nejen tenisový svět

18. březen 2008, Jean René Lacoste, Lacoste, boty, oblečení, parfémy, polo, tenis, lacoste.cz, lacoste.com

Sponzorované odkazy

Lacoste. Když někdo vysloví toto slovo, hned si vybavím klasická polo-trička z materiálu zvaného piqué. Jednoduchý střih, kvalitní materiál, stále barvy.

Lacoste však nejsou pouze polotrička. Co je tahle značka zač, kdy a jak vznikla a co vlastně v dnešní době představuje, si můžete přečíst ve stručném přehledu o značce Lacoste.

Lacoste – oblečení a boty, které změnily nejen tenisový svět (http://www.luxurymag.cz)Zakladatel značky Lacoste byl úspěšný francouzský tenista Jean René Lacoste. Ten se narodil před více než sto lety, přesně 2. července 1904 v Paříži a žil úctyhodných 92 let, když v roce 1996 zemřel již jako slavný zakladatel populární značky luxusního oblečení.

Když Lacoste, tak krokodýl. Proč je právě symbol krokodýla? Logotyp značky Lacoste vycházi z přezdívky samotného Jean René Lacosteho, který ji v roce 1923 dostal od amerických novinářů při Davis Cupovém utkání.

V roce 1933 René Lacoste končí s tenisem a pouští se do podnikání. Společně s André Gillierem zakládá La Chemise Lacoste a začínají navrhovat a tvořit oblečení pro celý tenisový svět.

Je to již téměř osmdesát let co se na trhu objevilo oblečení Lacoste a již desítky let co je doprovází boty a několik posledních let také parfémy. Jak jsem již psal v úvodu, Lacoste se vyznačuje rafinovanou jednoduchostí, kvalitními materiály a stylem, který se již desítky let nemění a přesto je stále trendy.

Lacoste – oblečení a boty, které změnily nejen tenisový svět (http://www.luxurymag.cz)
Autorem článku je asi. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu