Andy Warhol ožívá ve značce Pepe Jeans London / Andy Warhol by Pepe Jeans

Andy Warhol ožívá ve značce Pepe Jeans London / Andy Warhol by Pepe Jeans

6. listopadu 2009, Andy Warhol, Pepe Jeans, Pepe Jeans London, pop art

Sponzorované odkazy

Andy Warhol, přední americký umělec dvacátého století, vyzýval svět, aby viděl umění trochu jinak. Jeho nadčasové dynamické práce se staly inspirací pro módní značku Pepe Jeans London. Značka vychází nejen ze sofistikovaného citu Warhola pro design, přenáší jeho celé obrazy a ikony na své oblečení i módní doplňky.

Osobnost Andyho Warhola

Rodným městem Andyho Warhola je Pitsburgh. Narodil se zde roku 1928. Od roku 1945 studoval na univerzitě obrazový design. Před ukončením studií odjel do New Yorku, kde začal pracovat jako komerční umělec. Jako ilustrátor se objevil v několika časopisech (např. Vouge, Harper´s Bazaar). Během padesátých let si užíval kariérního úspěchu a profesního růstu. V šedesátých letech ještě vzrůstá poptávka po Warholovi. Touto dobou vytváří obrazy ikon dvacátého století, jako je Marylin nebo plechovka s názvem Campbell´s Soup.

Na začátku sedmdesátých let se již v obrazech dotýká ikon jako např. Mao nebo Hammer. Začíná vystavovat v galeriích po celém světě. Andy Warhol zemřel roku 1987 ve svém rodném městě. Zůstal po něm odkaz v jeho dílech, který ožívá i prostřednictvím značky Pepe Jeans.

Andy Warhol by Pepe Jeans London

Značka Pepe Jeans si brzy po svém vzniku získala oblibu tisíců zákazníků. Po zavedení linie Andy Warholobliba značky ještě narostla o řady milovníků moderního designu. Móda Pepe Jeansje velmi hravá a tvůrčí, s nápaditostí, kterou nabízí dílo Warhola, získává nesmírnou dynamiku.

K dostání jsou nejen originální trika, ale také mikiny, džíny, tílka, šaty, bundy. Vše co Vás napadne z oblečení až po módní doplňky. Pásky se sponou ve tvaru banánu, nápadité klobouky, jedinečné šátky i bláznivé košile. Na džínech naleznete různé motivy, cvočky, potisky atd. Šaty bývají velmi veselé s netradičními střihy, často kombinované s barevnými legínami.

Andy Warhol by Pepe Jeans London v sobě nese nápad a tvůrčí pohled na svět módy. Pokud se nebojíte být kreativní a nepřehlédnutelní, určitě navštivte některý z obchodů Pepe Jeans.

Zdroj: www.pepejeans.com , www.warhol.org

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu