Latin lover Oscar de la Renta / Profil návrháře

Latin lover Oscar de la Renta / Profil návrháře

14. listopadu 2009, Oscar de la Renta, módní návrháři, profil, šaty, Oscar de la Renta kolekce

Sponzorované odkazy

„Místo světla a dešťů, kde si lze naplno vychutnat samotu“, takto popisuje Oscar de la Renta rozlehlé zahrady nedaleko jedné ze svých dvou usedlostí. „Zahrada člověka naučí vážit si života a nacházet jeho smysl.“ Ve zcela jednoduchém dřevěném domku v Connecticutu, v klínu opuštěných hor, prožívá umělec naplno své volné dny. Narodil se v Santo Domingu v Dominikánské republice v roce 1933. Přestože žije ve Spojených státech, rodnou zemi miluje a dělá vše pro to, aby jejím obyvatelům pomohl. Investuje do dominikánského zemědělství, bojuje proti devastaci lesních porostů a založil tu domov pro sirotky. Sám přijal za vlastního chlapce jménem Moises.

Zkušenosti získané během života

Vraťme se ale k mladému osmnáctiletému Oscaru, kdy opustil rodnou zemi, aby začal studovat malířství na madridské akademii San Fernando. Seznámil se s Cristobalem Balenciagou, stal se asistentem Antoinia Castilla, kterého následoval do Paříže. „Propadl jsem haute couture už u Balenciagy, který mi dovolil vytvářet pro něho modely. Do té doby jsem v žádném ateliéru modelového domu nikdy nebyl. Ale může vůbec existovat lepší škola, než byla ta u Balenciagy?“ V roce 1963 Oscar odchází do NY a stává se stylistou pro společnost Elizabeth Arden. O rok později zakládá vlastní společnost. V roce 2000 obdržel Zlatou medaili Bellas Artes od španělského krále.

Svůj první modelový dům otevřel v roce 1965 na Sedmé avenue v NY. V roce 1991 předvedl svou kolekci v Paříži, nadchl veřejnost i tisk a získal řadu ocenění. Nejvyššího uznání dosáhl o dva roky později, kdy podepsal významnou smlouvu na funkci uměleckého ředitele pařížského modelového domu Balmain. Přestože má k Paříži silné vazby, hodlá setrvat v New Yorku. Na Američanech oceňuje velký počet charitativních a benefičních akci, které by bez podpory veřejnosti jen těžko přežily.

Oscar de la Renta obléká nejvýznamnější ženy planety – Laura Bush, Beyonce, Hillary Clinton, Jacqueline Kennedy Onassis, Barbara Walters, Sarah Jessica Parker a mnoho dalších.

Kolekce nejen oblečení

Značka Oscar de la Renta zahrnuje kolekci konfekce Signature a Pink Label. Podzimní módní přehlídka roku 2001 uvedla módní doplňky, jako tašky, pásky, klenoty, šátky a boty, které vhodně doplňují design kolekce.

Svět de la Renty rovněž představuje špičkovou kolekci sportovního oblečení (OSCAR), kosmetické kufříky, líčidla, kožešiny, klenoty, spodní prádlo, šátky, pyžama a plavky. Pro muže vyrábí produkty jako svetry, sportovní kabáty, obleky a kalhoty. V Jižní a Střední Americe a v Mexiku jsou na trhu produkty řady Sportswear pro muže a chlapce a OSCAR JEANS pro muže a ženy.

Pan de la Renta se také troufale pustil do bytového designu, šperků, brýlí, spodního prádla, zavazadel, plavek, parfémů a kožešin.

Svět vůní

Intrusion – poslední vůně pro ženy od de la Renty. Svůj první parfém „Oscar“ představil v roce 1977. Dnes je bestsellerem ve více než 70 zemích světa a vítěz – Fragrance Foundation Perennial Success Award. V roce 1980 vytvořil také vůni pro muže „Pour Lui“. V roce 1995 by přijat do The Living Legend Award from the American Society of Perfumes.

Oscar de la Renta prodává své výrobky v luxusních obchodních domech a speciálních obchodech po celém světe. Oblečení se vyrábí v USA.

Latin lover

V otázkách elegance je de la Renta typickým „latin lover“ – dvorný latinský milovník, jak ho nazývají v USA. V Paříži mu byla také před lety představena jeho první žena, ředitelka francouzského časopisu Vogue Francoise de Langlad, se kterou se oženil a žili spolu šťastně až do její smrti.

Vzdává hold ženskosti, vytříbenosti vkusu a v neposlední řadě inteligenci. Romantické tkaniny a vůně vyjadřují ten nejvyšší luxus. „Přestože ženy nesmírně obdivuji a stále usiluji o to jim rozumět, nevěřím, že se mi to kdy podaří. Žena si svá tajemství dovede vždycky uchovat a nikdy neprozradí, v čem tkví její kouzlo. Právě to je na ní romantické a přitažlivé.“

Soukromí

Nejvíce si de la Renta cení poctivosti, věří v Boha a působí, jako by už dávno v sobě objevil duchovní rovnováhu. Je milovníkem klasické hudby, ale když je sám, s chutí se poslechne i pop. Je skvělý tanečník a moc rád zpívá. Jednou dokonce na přehlídce sám zpíval.

„Fyzická krása se přeceňuje – kráse se musí pojit s inteligencí. Každý člověk je krásný, pokud má co řici a co dávat. To, co zůstává, i to, z čeho vznikají velká přátelství, nikdy není krása těla, ale ducha.“

Zdroj: www.parfumela.com, www.net-a-porter.com, www.oscardelarenta.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu