Hřejivý doplněk - šála / Šály 2010

Hřejivý doplněk - šála / Šály 2010

5. prosince 2009, šály, luxusní šály, Missoni, Cameron Diaz, výběr šály, pletené šály, teplé šály, šála 2009, šály 2010

Sponzorované odkazy

Šály mají velkou moc, umí doladit, zjemnit, příjemně dotvořit a oživit celkový vzhled oblečení. Mohou dodat eleganci a ženskost vašemu šatníku, podpořit vaši náladu i barvu obličeje. Možná jste si toho už všimly, ale jsou i takové ženy, které šály nosit neumí. Ale jde jen o to, udělat si čas a vyzkoušet si různé varianty „na vlastní kůži“. Při výběru šály bereme v úvahu hlavně jeho barvu, vzor a velikost. Měla by jít kombinovat s co nejvíce druhů oblečení. Jen málokdo si může dovolit mít doma šály všech barev a to nemluvím o různých vzorech, co jsou na trhu. Šála by také měla ladit s rukavicemi a čepicí.

Šála a jednotlivé styly

Přirozený styl

  • jednoduchá šály v pastelových barvách
  • přírodní motivy nebo abstraktní vzory

Klasický styl

  • pravidelné geometrické vzory, proužky, puntíky a kostky

Romantický styl

  • puntíky, abstraktní a květinové vzory

Dramatický styl

  • nápadné, kontrastní a zajímavé šály
  • jednoduché a figurální motivy
  • kreativní nepravidelné vzory, které přitahují pozornost

Kreativní styl

  • jakékoliv šály různých stylů, vzorů, barev i velikostí

„Móda je pomíjivá, styl je věčný.“ Coco Chanel

Je dobré vědět, že …

… pokud chcete oživit jednobarevné oblečení, zvolte šálu se vzorem. Pokud jste zvolila oblečení se vzorem, ovažte si kolem krku jednobarevnou šálu.

Roxy

Široká šála přehozená přes ramena

Šála s třásněmi

Jednoduché krátké šály

Fashion week – Giles

Návrhář Giles představil číslo jedna letošní zimy – velikánské šály. Šály jsou obrovských rozměrů s neuvěřitelně velkými oky. Nedovedu si představit, jak velké musely být jehlice, které tyto šály pletly.

Fashion week – Missoni

Italská rodinná společnost Missoni představila na Fashion weeku v Benátkách novou kolekci pletenin pro podzim 2009. Zde Margherita Missoni připravila divákům neuvěřitelnou podívanou. Kombinovala dlouhý pletený svetr přes legíny s dlouhou šálou a výsledek byl úžasný. Také dokázala, že šála se nemusí vázat jen kolem krku, ale můžeme si jí omotat i kolem hlavy, vytvořit si něco jako kapuci. Některé modely mi přišly trochu moc přeplácané. Modelky měly na sobě třeba i dvě vrstvy svetrů a na tom ještě kabát, jednu šálu ovázanou kolem hlavy a dvě dlouhé šály přehozené kolem krku. Působilo to trochu, jakoby si modelka na sebe v rychlosti oblékla vše co měla doma.

Luxusní černá šála Karl Donoghue, to je odvážný módní prvek ve velkém stylu Wool and the gang Hřejivá extra dlouhá šála v barvě slonovinové kosti dodá ležérní vzhled. Aubin & Wills – do luxusní černo šedá šály s kapsami se můžete zachumlat a schovat před chladným počasím. Je vyrobena z vlny alpaka.

Elegantní bílou šálu se slabými černými pruhy DKNY můžete kombinovat se všedním oblečením. Výsledek ovšem bude nevšední. Missoni použil paletu povzbuzujících barev pro tuto potrhanou šálu, kterou využijete i večer. Barevně potištěná kašmírová šála Issa se také výborně hodí k bílému tričku z úpletu.

Cameron Diaz

Kdo si oblíbil Cameron Diaz, stejně jako já, může se teď od ní nechat trochu inspirovat.

Zdroj: www.thehipchick.com, www.style.com, www.fashionologie.com, www.net-a-porter.comwww.i.dnes.cz

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu