Opravdová kvalita pro zimní dny – Norské svetry Dale

Opravdová kvalita pro zimní dny – Norské svetry Dale

1. prosince 2009, norské svetry, svetry Dale, voděodolné svetry, svetry na zimu, teplé svetry, svetry zima 2010, norský vzor

Sponzorované odkazy

Marné hledání kvalitních a zároveň teplých svetrů procvičuje každoročně trpělivost valné většiny z nás. Sehnat dobrý svetr na běžné nošení nebo snad na hory se zdá být mnohdy zcela nemožné. Spokojíme se tak s nevalně vypadajícím a kousavým kusem oděvu, který následující sezónu stejně putuje do koše.

Kde najít opravdu kvalitní svetr, který lahodí oku i tělu? Vyzkoušejte norské svetry. Pyšní se tou největší kvalitou, příjemným designem, jednoduchostí střihů a zejména svou funkčností. Takové jsou přesně svetry norské značky Dale of Norway.

Dlouhá cesta Dale of Norway na vrchol

Příběh Dale of Norway začal na severu Norska v malé vesničce Dale, kde roku 1879 založil Peter Jebsen textilní mlýn. Od té doby je výrobcem vysoce kvalitních výrobků a v současnosti je největším výrobcem tradičních norských úpletů. Od roku 1956 Dale obléká Norský lyžařský tým. V roce 1998 se značka stává oficiálním dodavatelem lyžařském týmu U.S.A. a v roce 2002 dodává svetry pro zimní olympijské hry v Salt Lake City. Už jen tyto významné události svědčí o kvalitě značky Dale. Jedním z významných počinů bylo vytvoření revolučního svetru Dr. Maud, jež byl vyvinut pro antarktickou expedici a dále v roce 2003 představení prvních voděodolných svetrů. Vytvořil je Hilmar Fosse a to tím, že nanášel Teflon na vlnu.

Výjimečnost norských svetrů Dale

Norské svetry Dale jsou výjimečné už od prvních kroků jejich výroby. Surová vlna je čištěna a podstupuje dlouhý proces česání a natahování. Všechna vlákna, která by mohla žmolkovatět, jsou pečlivě odstraňována. Po této mravenčí práci následuje předení a stáčení a následně barvení a sušení. Neustále se vyvíjejí nové barvy přízí. Proces trvá až 5 hodin, než je dosaženo správné a syté barvy. Příze je poté sušena za požadované teploty, aby bylo zajištěno, že barva bude stálá. Kompletace probíhá velmi šetrně, a proto jsou jednotlivé díly sešívány bez téměř neznatelného švu.

Oblečte se kvalitně do mrazivých dnů

Už dávno neplatí, že kvalitní oblečení je nemoderní. Norské svetry září v různých barvách a díky svým netypickým vzorům jsou proslulé.

Tvar sněhové vločky nechybí téměř na žádném modelu. Seženete samozřejmě svetry na zip, přes hlavu i klasické roláky.

Jak ženy, tak muži ocení kvalitu, v které se budou cítit dobře. Není nic horšího než kousavý svetr. Norské svetry Dale v sobě nesou i jedinečný nápad.

Navíc kromě vlastního pohodlí oceníte možnost maximální spokojenosti Vašich dětí. I pro ně je připravena kolekce krásných norských svetrů.

Zdroj: www.dale.no

Autorem článku je Martiana B.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu