Luxusní svetry z kolekce zima 2009/2010

Luxusní svetry z kolekce zima 2009/2010

14. prosince 2009, svetry, kolekce zima 2009/2010, Sonia Rykiel, Miu Miu, Stela McCartney, Emanuel Ungaro, Donna Karan

Sponzorované odkazy

Patří do šatníku stejně jako džíny, kabát nebo večerní šaty. Je nedílnou součástí pro každodenní kombinace a skvěle zahřeje. Ano, je to svetr. V zimním období je takřka nezbytné, výborně zahřeje a k tomu vypadá skvěle.

Historie

Pokud se podíváme o několik let zpátky, můžeme zjistit, že svetr bylo to první, co se začalo vyrábět z vlny a jeho první předchůdce se objevil již ve starověké Číně a Mezopotámii. V novověku se stal dokonce symbolem jisté elity a vzdělanosti. Výrobu svetrů usnadnil až ve dvacátých letech dvacátého století vynález pletacího stoje. V dnešní době není problém vyrobit svetr libovolné délky, tenkosti nebo vzoru.

Barvy a vzory pro tuto sezónu

V originalitě se meze nekladou, je jen na vás co si vyberete. Letos jsou moderní snad všechny barevné odstíny od černé, přes fialovou až po béžovou nebo retro vzory. Vybrat si můžete z bohaté nabídky střihů, typů, délek a výstřihů. Velmi módní je rolák nebo jemný lodičkový výstřih, který vypadá úžasně s bílými nebo černými kalhotami. Dokonalého sladění docílíte s šálou a rukavicemi stejné barvy jako pulovr. Jen si nenechte od módy nic diktovat, ať se nestanete její obětí. V prodeji je spousta originálního designu, vzorů a barev. Můžete také kombinovat sportovní a elegantní díly, díky nimž vzniká působivé napětí. Nebojte se experimentovat. Svetr můžete zkombinovat s jakýmkoliv materiálem a výsledek bude vždy skvělý.

Svetr je hlavně určen lidem, kteří mají rádi eleganci, a nebo to také může vyžadovat jejich povolání či společenské postavení. Také jste si jistě všimli, že člověk vypadá movitější, když si oblékne drahý svetr než drahou mikinu. Je to dáno psychologicky, vlivem zvyklostí z minulosti. A pokud se zamyslíte, je to tak. Ve většině případů soudíme lidi podle toho, co mají na sobě oblečené, ať podvědomě nebo záměrně. Pokud se chcete zařadit mezi „vyšší třídu“, představím pár svetrů od předních návrhářů nebo se můžete nechat jen inspirovat.

Donna Karan

Bílý svetr s velkými dírami si oblečte s úzkými černými kalhoty, spolu s velkou stříbrnou taškou.

Emanuel Ungaro

Svetr ve stylu 80. let si se výborně hodí jak k sukni, tak ke kalhotám. Legíny podtrhnou vaší štíhlou siluetu a kozačky na podpatku vás trochu zvednou do oblak.

Miu Miu

Krémový svetr s páskem má nádech kancelářského oděvu v 50. letech. Navíc přepásáním zvýrazníte svůj štíhlý pas.

Stela McCartney

Vyšplhejte se po stylovém žebříku s punkově laděným svetrem Stely McCartney. K němu zvolte úzké černé kalhoty, kotníkové boty na podpatku a kolem krku si omotejte šedý šátek se vzorem.

Sonia Rykiel

Veselý pruhovaný svetr prozáří celý víkend. K němu si stačí obléci světlé džíny a na nohy třeba válenky.

zdroj: www.net-a-porter.com, www.nymag.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu