Elegantně okroužkované zápěstí / Náramky

Elegantně okroužkované zápěstí / Náramky

9. prosince 2009, náramky, Chanel, Marc Jacobs, Luis Vuitton, Dior, šperky, bižuterie

Sponzorované odkazy

Člověk se různými způsoby zdobil odpradávna. Hlavně ženy a krásné šperky patří od odjakživa k sobě, ale ani muži nezůstali ve zkrášlování pozadu. Šperky měly dříve mnoho funkcí. Používaly se k zdobení těla, symbolizovaly lásku nebo se nosily jako amulet. Dnes už perly a diamanty nejsou výsadou jen bohatých. Hlavně není důležité jak je šperk drahý, ale jak a kde ho nosíme.

Jednotlivé styly a náramky

  • Přirozený styl – jednoduchý a nenápadný

Řetízky – jemné zlaté a stříbrné, kožené šňůrky, korálky dřevěné nebo v jemných pastelových odstínech

  • Klasický styl – decentní a elegantní

Bílé a žluté zlato doplněné perlami, drahými kameny a diamanty

  • Romantický styl – zdobné a jemné

Náramky z drahých kovů a bižuterie s kamínky a ornamenty

  • Dramatický styl – jednoduché a zajímavé

Náramky velkých tvarů, které upoutávají pozornost

  • Kreativní styl – všechny styly a kombinace

Umělecké zpracování a vrstvené náramků

Při výběru nezapomeňte

  • na příležitost

několik náramků vypadá moc pěkně, chrastící zvuk však může být někdy rušivý

  • osobní styl
  • velikost postavy

náramek může upoutat pozornost do místa, která nechceme – například oblast boků

  • délka tloušťky ruky

náramek přitahuje pozornost na silnější ruku, proto zvažte, zda takový doplněk nosit ke kratším rukám se hodí tenké a nenápadné náramky

Krásné věci v nás vyvolávají pocit luxusu a výjimečnosti. Proto se šperky dávají jako dárky k nejrůznějším příležitostem. Slouží také ke svádění mužů. I když dnes převládá názor, že ženy se zdobí především kvůli jiným ženám, protože muži ženské krášlení nedovedou ocenit a málokdy si všimnou na partnerce nějaké změny. Muži hodnotí celek, kdežto ženy mají smysl pro detail.

Nejpoužívanější délky náramků

Dámské: 18 cm, 19 cm Pánské: 21 cm, 22 cm Dětské: 15 cm, 16 cm

Občas něco vyzkoušejte v obchodě a uvidíte, že si vás doplněk pomaličku najde sám. Nyní jsou v módě výrazné masivní šperky. Šperky mohou být jednobarevné, ale i vícebarevné. Na špercích jsou velice módní naturální a mystické motivy a stylizované tvary.

Dior

Dva zlaté slabé náramky spojené nápisem Dior nebo řetízkové náramky s velkými oky, které u sebe drží barevný puget květin.

Chanel

Opět dva slabé náramky, tentokrát z bílého zlata spojené znakem Chanel. Zlatý náramek propletený květinovou stuhou. Nebo plastové náramky Chanel různých barev, které jsou jednoduché, ale to jim určitě neubírá na luxusu.

Marc Jacobs

Marc Jacobs vytvořil několik velmi zajímavých náramků, ze kterých jsem vybrala tři na ukázku. První je bílé barvy s nápisem Jacobs. Spojením několika korálkových náramků vznikl další náramek, který je navíc doplněný přívěskem zeměkoule. Poslední je růžový zkosený náramek, jakoby vyrobený z růžového hada.

Luis Vuitton

Slabounký náramek zakončený na obou koncích srdíčky je jednoduchý náramek vhodný pro každou příležitost. Mnoho barevných náramků, které vám krásně ozdobí polovinu zápěstí. Dva slabounké zlaté náramky, které jsou po čtvrtinách spojené znakem Luis Vuitton. Barevné plastové náramky různých šířky ozdobené znaky a iniciály LV.

zdroj: www.poshbot.com, www. ioffer.com, www.shopstyle.cz

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu