Pončo sluší každému, vyzkoušejte ho i vy!

Pončo sluší každému, vyzkoušejte ho i vy!

4. ledna 2010, pončo, pletené, mini pončo, Tomas Maier, Vince, Theory, ponča, těhotenská móda

Sponzorované odkazy

Pončo nejenže sluší každému, ale i krásně zahřeje. Je rok od roku větším hitem. Zakryje nějaké to kilo navíc, je pohodlné a určitě ho ocení i těhotné ženy, které na sebe v tomto svém období jen velmi těžko shánějí něco na sebe.

Ne každému se ale líbí a ne každý ho umí nosit. Dnes si můžete vybrat i v moderních verzích.

Co to je „pončo“

Pončo je jednoduchý oděv určený k udržení tělesného tepla. Pokud je vyrobený z nepromokavého materiálu chrání nejen před větrem ale i před deštěm. To je vlastně jeden velký kus látky s otvorem pro hlavu. Je často spojován s Jižní Amerikou, odkud se pak rozšířil do celého světa. Pončo se hojně využívá ve vojenství a v turistice jako pláštěnka.

Nyní je z něj velký módní doplněk. Mají stejný tvar jako dříve,ale jsou z jiného materiálu, jako je vlna, příze nebo háčkované. Jsou navrženy tak, aby byly pohodlné a módní.

Elegantní pončo

Hledáte nějaký elegantní kousek do Vaší skříně? A co třeba elegantní pončo. Inspirujte se. Můžete si vybrat lehounké rozevláté nebo saténové luxusně zdobené. Určitě jste také slyšeli o vlně alpaky. Pončo upletené z této vlny je velmi teplé, velmi měkké a také velmi drahé.

Těhotenské pončo

Pončo lze použít při procházkách s dětmi. V prodeji jsou i taková ponča, která jsou dokonce vybavena kapuckou pro miminko.

Mini pončo

Pončo je variabilní, může se nosit třemi možnými způsoby: jako pončo, jako šála nebo jako kapuce. Na výběr je několik barevných variant, od barvy zlata až po zemité barvy. A také je to unikátní ruční práce.

Pončo Theory

Dlouhé vlněné pončo přetáhněte přes slabé tmavé tričko na tělo a páskem zvýrazněte štíhlý pas. Pokud máte nějaké to kilo navíc, pásek vynechejte, pončo vše schová.

Vince

Nový střih úpletů pro tento podzim je zrovna takový jako měla Karkulka. Oblečte si toto černé pončo se světlým rolákem, džíny a rázem dostanete neodolatelný městský look.

Y-3

Nádherně řešené černé pončo s bílými pruhy, legíny a tenisky Vám v centru města dodají minimalistický moderní švih.

Tomas Maier

Růžovoučké pončo můžete kombinovat jak s bílou, tak s černou. Obojí vypadá úchvatně. Protože toto pončo je trochu průsvitné vezměte si pod něj třeba bílé tričko a k tomu úzké tmavé džíny nebo legíny.

polštářek-deka-pončo

Nejprve je to pohodlný polštářek. Po rozbalení vznikne deka, ideální třeba pro příjemné piknikové posezení nebo jako lehká teplá přikrývka k dokonalému odpočinku. Díky nepromokavé a chytře integrované kupuci se v případě potřeby rychle promění na nepromokavé pončo s vnitřní fleecovou vrstvou. Další možnosti využití přinese sám život.

Jak si udělat vlastní pončo

Pokud umíte alespoň trochu plést, můžete si udělat pončo podle vlastních představ.

Střih se skládá ze dvou obdélníků sešitých k sobě, s ponechanou mezerou na výstřih. Ten může být lodičkový nebo k němu můžete naplést rolák nebo stojáček.

Upleteme dva obdélníky

  • buď můžete plést zdola nahoru (šířka obdélníku bude rovna míře od zápěstí k zápěstí rozpažených rukou). Budeme potřebovat dlouhou kulatou jehlici, protože to bude velká šířka.

Obdélníky sešijeme dlouhou stranou k sobě, uprostřed ponecháme otvor na hlavu. Pokud chceme pončo obohatit rolákem, nabereme kolem otvoru oka na kulatou jehlici a pleteme do takové výše, jakou si přejeme.

  • nebo můžeme plést napříč, v takovém případě začínáme boční stranou (šířka pleteniny bude v tomto případě odpovídat tomu, jak chceme mít pončo dlouhé x 2.

Ponča jsou pohodlná a navíc módní.

Zdroj: www.net-a-porter.cz, www.dailymail.co.uk, www.theoutnet.com, www.bloomingdales.com, Hemera / Thinkstock

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu