Trend: Pruhatá a proužkovaná trička

Trend: Pruhatá a proužkovaná trička

15. prosince 2009, pruhy, proužky, pruhovaná trička, Sonia Rykiel, Bella Freud, Chloé, Moschino, Kors, Vivienne Westwood

Sponzorované odkazy

Pár pravidel

V cestě za krásou a půvabem se uplatňuje několik základních pravidel. Jsou jednoduchým a obecných návodem, na co si dát pozor, co používat a co zdůraznit. I ten největší nedostatek vaší postavy se dá vyřešit. Není ošklivých žen, každá žena může vypadat dobře, upraveně, vkusně, zajímavě a elegantně. Harmonie spočívá v opakování, opakujte oblé linie a rovné linie Pozornost přitahují světlé barvy, ostré jasné barvy, vzory a vše co je lesklé. Pokud nechcete na některou část těla upoutat pozornost, přitáhnout pohled, pak se těmto čtyřem prvkům vyhněte. Vodorovné linie vyberte, pokud potřebujete nějakou část těla zkrátit (například dlouhý trup). Naopak krátké partie těla můžete opticky prodloužit použitím svislých linií.

Pruhy

Pruhované oblečení není výsadou jen nedobrovolně ubytovaných hostů ve vězeních a nápravných zařízení. Pruhy a proužky jsou dnes velmi módním a výrazným prvkem. Proužkatá mánie již vypukla a proužky jsou vidět, kam se jen podíváte. Vykukují na nás z časopisů, z reklam, z fotek, známé osobnosti je nosí v soukromí i do televize. Jsou totiž trendy, slušivé a dokážou výborně ozvláštnit i ten nejnudnější model. Nebojte se experimentovat a pořiďte si také jeden pruhovaný úlovek, budete pak nepřehlédnutelná.

Pruhy jsou kouzelné, dokážou s vaší postavou úplné divy. Ale pozor, ne všechny pruhy jsou naši kamarádi. Nevhodné pruhy mohou způsobit více škody, než užitku. Základní pravidlo říká, že vertikální pruhy nás zeštíhlí, kdežto horizontální pruhy naší postavu rozšíří. Šikmé pruhy si ale mohou dovolit jak twiggy, tak dívky kypřejších tvarů.

Pokud se v zimě nechcete vzdát květových šatů, vezměte si pod ně pruhované tričko. Tyto dva oblečky vypadají ve spojení úchvatně.

Doplňky

pruhovaným tričkům se hodí červené doplňky, a to se bude velmi dobře vyjímat s tmavými vlasy. Pokud chcete svůj pruhovaný obleček doplnit dalšími pruhy, v nabídce jsou pruhované čelenky, náramky, boty, pásky, kabelky a skoro vše, co vás napadne. Pruhy se dají kombinovat prakticky s čímkoliv, pokud se ovšem nebudete snažit skloubit pruhy, srdíčka, lebky a puntíky do jednoho modelu.

Módní návrháři proužkům neodolali a nechali je vstoupit do svých kolekcí.

Vivienne Westwood

Pohodové víkendové tričko je volánové na stranách a skvěle se bude hodit k tmavým velmi úzkým džínám.

Sonie Rykiel

Šedo-krémové tričko s volánkovým lemem je dobrý základ pod černé sako. K tomu se opět budou hodit tmavé džíny nebo černé kalhoty velmi úzkého střihu. Pruhované tričko má zajímavě barevně zakončené rukávy, spodní lem a roláček. Pokud si obléknete černou sukni a kozačky nad kolena výsledek bude perfektní.

Bella Freud

Růžové tričko s černými pruhy a roztomilým psíkem na hrudi kombinujte s černou sukní nad kolena, černými silonkami a do ruky si vezměte řetízkovou kabelku.

Chloé

Pestrobarevné plátěné tričko s horizontálními pruhy se dobře vyjímá s bílými kalhotami, čerýnmi botami na podpatku a černou kabelkou.

Moschino

Šedo-krémový top kombinujte s čteným pleteným kabátkem a modrými kalhotami. Takto oblečené můžete vyrazit třeba na nákupy.

Michael Kors

Delší bílo-modré tričko opět oceníte ve dnech volna, protože je velmi pohodlné. Pokud ho ovšem přepásáte koženým páskem, rázem získáte neodolatelný outfit. K němu si oblečte bílé kalhoty a do ruky větší bílo černou kabelku.

Zdroj: www.net-a-porter.com, www.theoutnet.com, www.bloomingdales.com, Goodshot / Thinkstock

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu