Osmany Laffita / profil návrháře

Osmany Laffita / profil návrháře

17. prosince 2009, Osmany Laffita, módní návrhář, kolekce podzim a zima 2009/2010, čeští návrháři, český design, módní design

Sponzorované odkazy

Osmany Rodriguez Laffita začas svou uměleckou dráhu ve velice mladém věku. Okolí brzy objevilo jeho talent a Osmany po základní škole začal studovat na prestižní umělecké akademii ve svém rodném města – Havaně. Pro rodinu to nebylo takovým překvapením, neboť čítá několik umělců, mezi nimiž je i královna kubánské lidové hudby – Celina Gonzales, Osmany. ho teta

Po úspěšném absolvování školy pracoval jako redaktor kubánského módního časopisu. Ve 22 letech se ocitl v České republice, kde se rozhodl usadit. Dokonce už si tu našel i dům svých snů. Je jím stará hvězdárna z počátku minulého století postavená na kopci uprostřed lesů. Osmany má rád přírodu a když se jednou jeli s kamarádem koupat uviděli stavbu se zelenou kopulí. Šli se tam podívat, co to je a jak to tam vypadá. Našli strou dvoupatrovou hvězdárnu v secesním stylu. Všechno bylo původní včetně dalekohledu. Ten tam však nezůstal, ale návrhář si ho chce brzy pořídit, protože se chce dívat na hvězdy.

Během 90. let sbíral zkušenosti u tak proslulých módních domů jako je Versace či Kenzo. V září roku 1999 začal dráhu módního návrháře.

Letmá prohlídka Osmanyho návrhů odhaluje oslnivý, provokativní a smyslný styl, který svědčí o jeho přirozené nevázanosti. Respektuje a rozumí ženskému tělu, které je vždy skutečnou hvězdou jeho kolekcí. Návrhář si libuje v náročných materiálech, ze kterých vytváří inovativní oblečení s drobnou dávkou nostalgie a připomenutím velkých klasiků. Móda od Osmanyho Laffity je určena pro ženy vyhledávající eleganci, které se nebojí vystoupit z davu a chtějí se oblékat kreativně.

Vedle kolekcí oblečení Osmany pravidelně prezentuje kolekci nábytku a bytových doplňků Casa. Chce totiž svým zákazníkům nabídnout víc než jen oblečení. Rád se obklopuje krásnými věcmi, což chce dopřát i ostatním. „Móda nekončí za dveřmi šatníku“. Výsledkem společné práce s Rawyou Monsour je velmi exotická a glamour kolekce, která vytváří hřejivou atmosféru hojnosti Orientu a karibského temperamentu. Casa nejsou jen bytové doplňky, ale i nábytek, jídelní soupravy, koupelnové sady, osvětlení a polštáře. Oba návrháři se zajímají o historii což se velmi odráží v jejich kolekcích. Nakonec ještě linie špeků, obuvi, diářů a brýlí ucelují značku Osmany Laffita.

Kolekce podzim – zima 2009/10

Osmany Laffita vybírá pro své přehlídky nevšední místa. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, přehlídku uspořádal uprostřed pražské magistrály, v 9. patře veřejných garáží. Přehlídku ovládla červená a černá. Černá symbolizuje touhu a ctižádost a červená zobrazuje vášeň. Kolekce je jemná, elegantní a decentní.

Dámská kolekci vévodí sukně, a to dlouhé až po kolena a saka naopak velice krátká, zdůrazní se tak ženský pas a křivky boků. V očích Osmanyho je žena silná ve svém myšlení a bere nejisté životní situace pevně do svých rukou. Preferuje spíše konzervativní propracovanost před křiklavou laciností. Této ženě se dostává přirozené pozornosti od svého okolí, aniž by se o to sama snažila.

pánské kolekce Osmany vždy upřednostňuje klasický styl, pouze s jemnými prvky extravagance, potom působí stylově a velmi elegantně bez zbytečných okázalostí.

„Duablitos“ je couture pro mladé. Překvapivé jsou především honosné norkové kožichy pro mladé chlapce a dívky. Kovově lesklé a blýskavé kabáty s černou kapucí, společně s princeznovskými večerními šaty.

zdroj: www.moda.sk, www.osmanylaffita.com, www.tvujdum.cz

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu