Sportovní kabáty, které vás zahřejí

Sportovní kabáty, které vás zahřejí

29. prosince 2009, sportovní zimní kabáty, Hurley, Roxy, Volcom, Alpine Pro, Billabong, zimní kabáty, dámské kabáty, kabáty zima 2010

Sponzorované odkazy

Uhodily mrazy a vy se chcete zachumlat do něčeho teplého? Bundy jsou moc krátké a tolik nezahřejí. Co si třeba vybrat nějaký kabát? Pokud máte ráda sportovní styl a kabáty Vám připadají moc elegantní, můžete si vybrat sportovní kabát od známých značek.

Nejprve Vám ale poradím jak si správně vybrat, protože tvarují naši postavu a určují náš módní styl, jeho výběr si zaslouží náležitou pozornost. Bund máme v šatníku několik, ale kabát většinou jen jeden, proto se ho snažíme vybírat tak, aby se nám hodil pokud možno ke všemu. To však neznamená, že musí být nutně černý.

Alpine Pro / Billabong / Billabong

Při výběru je důležité délka, barva a střih.

Délka

Pokud chcete kabát ke kalhotám, můžete si vybrat jakoukoliv délku. Pokud ho ale chcete k sukni, vyberte si kabát spíše ke kolenům nebo lehce nad kolena.

Barva

Nejen černá je univerzální barva, ale třeba i velbloudí nebo ostružinovou barvu můžete vhodně kombinovat.

Nebo si můžete vybrat nějakou jinou výstřední barvu. Například zelený kabát Billabong skvěle prozáří šedivý zimní den. Nebo šedý Obey můžete kombinovat s Vašimi oblíbenými černými kalhotami a nebudete vypadat, že držíte smutek. Další zajímavou možností je kabát Volcom, ve kterém se budete cítit jako gepard.

Billabong / Obey / Volcom

Kostkované kabáty O´neill / Roxy / Roxy

Střih

Přesýpací hodiny Pro tento typ postavy se hodí kabáty klasického střihu, bez vycpávek, s páskem a střižený mírně do A. Pro menší postavy je vhodnější kratší kabát. Jako materiál zvolte pevnější tkaninu, která drží pevné a ostré obrysy těla. Vyvarujte se střihům s širokými rameny a volně tkaným materiálům.

Čtverec Vytáhlým dívkám sluší delší kabáty, klidně až ke kotníkům. Středně vysoké ženy by ale měly zvolit spíše délku do půli stehen nebo těsně ke kolenům.

Hruška S tímto tvarem postavy je to trochu složitější, ale pokud se bude držet následujících pravidel, může i „hruška“ působit neodolatelně. Ideální je kabát se špičatými klopami nebo širokým šálovým límcem, který odpoutává pozornost od širokých boků. Dálka kabátu opět závisí na naší výšce. Vždy platí, že dlouhé kabáty sluší vysokým dívkám a menší slečny nebo dámy, by měly zvolit kratší délku.

Jablko S tímto typem postavy noste pohodlné, volnější a hlavně nepřezdobené kabáty. Optického zeštíhlení dosáhnete pomocí vertikálních švů nebo proužků. Barvu volte tmavší, protože světlejší barvy dokáží přidat ještě nějaké to kilo navíc. Vynecháte vycpávky a utažené pásky.

Pokud máte souměrnou postavu, ať jste malá nebo velká, máte to jednodušší, můžete si vybrat jakýkoliv střih a padne Vám perfektně.

Mě v poslední době velmi zaujali prošívané péřové kabáty. V nabídce je nepřeberné množství, krátké nebo dlouhé, s kapucí, s límcem nebo lakované. Hlavně ale díky husímu peří vždy zahřejí. Určeny jsou pro všechny příležitosti, ke každodennímu nošení, mnohdy se hodí i do společnosti.

686 / Alpine Pro / Volcom Alpine Pro / Roxy / Roxy

Stranou nezůstali ani tvídové kabátky inspirované módou z šedesátých let. Podobnou variabilitu můžete vypozorovat i u délky rukávů, které jsou buď klasicky dlouhé nebo tříčtvrteční.

Některé technicky vyspělé, elegantní a stylové kabáty využijete jak na snowboard, tak na zimní procházky. Díky vysokému vodnímu sloupci a prodyšnosti Vás udrží v suchu a teple i při extrémních podmínkách a rozhodně v nich uděláte i parádu.

Billabong / Element / Hurley Insight / Nixon / Obey Obey / Roxy / Volcom

Zdroj: www.tactics.com, www.sheknows.com, www.roxy.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu