Fashion Trends jaro 2010: Šaty pro vílu

Fashion Trends jaro 2010: Šaty pro vílu

23. ledna 2010, poloprůsvitné látky, trendy jaro 2010, Alberta Ferretti, šaty, šaty jaro 2010

Sponzorované odkazy

Pojďte se se mnou vrátit do dětství. Nahlédneme do pohádky, kde na lesním paloučku tančí víly v šatech z poloprůsvitné látky. Módní návrháři proměnily pohádku ve skutečnost a jak mávnutím kouzelným proutkem z nás, něžných stvoření, vykouzlí víly. Přesvědčte se, lehké, jemné, průsvitné a zářivé barvy dodají éterický a nadzemský vzhled.

Podle mě je to jedno z nejelegantnějších řešení šatů. Průsvitná látka se aplikuje na látku jinak zbarvenou, aby tvořila kontrast nebo vzájemné doplnění anebo rovnou na kůži. Kůže lehce prosvítá, ale je zároveň zahalena. To působí mnohem více smyslně než odhalená kůže.

Šaty z této látky určitě nejsou vhodné do práce. Ovšem perfektně se budou hodit na romantické večery a procházky, jarní slunečné dny v parku a jiné neoficiální příležitosti. Také je velmi důležité rozmyslet si, jaký kousek oděvu bude průsvitný a tím pádem, kterou část těla dáte na odiv. V tričku s dlouhými černými rukávy, které jsou průsvitné, budete vypadat decentně a elegantně. Velmi také záleží na barvách.

Mezi návrháře, kteří objevili kouzlo poloprůsvitné látky patří Alberta Ferretti, která ho ještě dotáhla k dokonalosti spolu s lesklými materiály a barvou měnícím semišem. Ferretti věnovala pozornost detailům, květinové výšivce, stříbrným navlékaným korálkům a krystalům. Určitě vaší pozornost upoutají volánkové poloprůsvitné šaty s jedním spuštěným ramenem nebo minišaty s vystouplými květy, doplněné kloboukem, který je ovázaný lehoučkým šátkem. Klobouk pak na sebe strhne pozornost a stává se ve vteřině středem outfitu.

Další důležitý prvek v této kolekci jsou háčkované svršky a šaty, které s průsvitnou látkou tvoří neodolatelný kontrast. Na závěr bych měla upozornit ještě na jednu věc, s takto prokvetlými šaty si vás na jaře určitě nejeden motýl splete s právě vykvetlou květinou.

Zdroj: www.style.com, www.elle.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu