Zvýraznětě vosí pas módním páskem!

Zvýraznětě vosí pas módním páskem!

20. ledna 2010, Pásky, jak vybrat pásek, výběr barvy pásku, značkové pásky, dámské pásky, široké pásky, trendy pásky

Sponzorované odkazy

Pokud přemýšlíte o tom, jaký pásek si pořídíte, nejprve zjistěte, zda je pro vás vůbec vhodný. Potom můžete přemýšlet zda si vyberete široký nebo úzký, jak vysoko nebo nízko ho posadíte, v jaké barvě a v jakém stylu, tak aby odpovídal oblečení. Další důležitá věc je spona – velikost, tvar a provedení. Pásek není dominantním prvkem v oblečení, přesto ale můžete svůj styl dovést páskem k dokonalosti.

Široké pásky se nosí k halenkám zastrčeným do sukní s vyvýšeným pasem. Užší barevné pásky jsou ideální k šortkám. Filtrový pásek se hodí k večerním šatům. K šifonovým šatům se skvěle hodí hedvábná stuha, ve stejné barvě jako šaty. K pestrým letním šatům použijte stuhu v barvě, která na šatech převládá.

Stejně jako u ostatních doplňků, i u pásků je důležitá linie postavy.

postava obdélník

  • U této postavy není znatelný pas. Pásky lze nosit k oděvům, kde není vidět celá silueta postavy, třeba ke kostýmkům.

postava ovál

  • U této postavy se nošení pásku nedoporučuje.

postava osmička

  • Postava má velmi dobře znatelný pas, ale mezi prsy a boky nemá tolik místa. Pásky mohou být výrazné, ale spíše užší.

postava přesýpací hodiny

  • Postava má velmi dobře definovaný pas s dostatkem místa pro široký pásek. S tímto typem postavy si můžete dovolit úzké i široké pásky.

Pokud máte kratší nohy, můžete trup opticky zkrátit pomocí širšího pásku v barvě spodního dílu. Pokud máte kratší horní polovinu, použijte užší pásky v barvě horního dílu.

Styl

Pro přirozený styl se hodí pásky v přírodních barvách – provázkové, copánkové. Do klasického stylu patří kvalitní kožené pásky. Pokud upřednostňujete trendy styl, budou pro vás vhodné pásky s ozdobnými sponami, nápadné a netradiční. V kreativním stylu pásků se uplatňují různé kombinace šátků.

Barva pásku

Barevné provedení pásku může opticky změnit proporce jednotlivých partií. Barva pásku by měla ladit s oděvem. Pokud si nejste jistá, jakou barvu vybrat, snadným návodem je řídit se barvou vlasů. Tmavovlasí lidé uplatňují tmavé doplňky a světlovlasím sluší zase měkké a pastelové barvy.

Spona

Barva spony pásku by měla odpovídat doplňkům. Tedy zlatá spona ke zlatým šperkům a stříbrná ke stříbrným.

Na závěr …

Při výběru nezapomeňte na příležitost, linii postavy, styl, barvu a velikost spony, tvar a provedení. Pokud jsou na kalhotách a sukni poutka na pásek, pak pásek noste. Bez něj budete vypadat, jako byste zapomněla součást oblečení. Pásek musí ladit s barvou bot, taškou a ostatními doplňky.

www.wwd.com, www.net-a-porter.com, www.style.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu