Grammy Awards 2010 ve znamení hudebních rekordů a módních přešlapů

Grammy Awards 2010 ve znamení hudebních rekordů a módních přešlapů

5. února 2010, Grammy 2010, Grammy awards 2010, Grammy 2010 Red Carpet

Sponzorované odkazy

Ceny Grammy jsou sice již několik dnů rozdané, mně to však nedalo a musela jsem se s vámi podělit o své zážitky a postřehy z červeného koberce, jelikož, ano vystoupení hned několika účinkujících bylo opravdu velkým hudebním i estetických zážitkem (zvláště pak v podání Beyoncé či Pink), ale přeci jen je LuxuryMag módní web, a účinkující umělci si zaslouží naši pozornost hlavně pro své šaty, ve kterých se na 52. udílení cen Grammy objevili.

Abych pravdu řekla, z letošních Grammy jsem, co se týče módy, celkem zklamaná. Po shlédnutí červeného koberce na udílení cen Golden Globes, které se uskutečnilo v lednu, jsem si říkala, že letošní rok začaly celebrity celkem nudně a vsadily na jistotu, kterou se pro toto udílení stala černá barva. Až na pár výjimek to tedy vypadalo spíš na pohřeb než na slavnostní ceremoniál. V případě Grammy však o nudě nemůže být vůbec řeč, o kráse však také ne. Přehlídka modelů na Grammy byla opravdu rozmanitá, avšak, abych pravdu řekla, v pozititvním slova smyslu, mě téměř žádný nezaujal a leckdy jsem se neubránila něvěřícnému kroucení hlavou.

Musím však také uznat, že některé modely mě vysloveně pobavily a v případě Lady Gaga, která otevírá naši přehlídku, to snad ani nemohlo být jinak. Tato populární zpěvačka, která si rozhodně nepěstuje image krásné blonďaté divy a o které jsme se i z jejího vystoupení mohli dozvědět, že je monstrum, udělala na Grammy čest své pověsti hned několikrát, a to jak při svém vystoupení, tak i na červeném koberci, kde se objevila v extravagantním, speciálně pro ni přispůsobeném modelu od Armaniho, který jí, řekněmě, dodal tvar.

Beyoncé si sice ten večer odnesla celkem šest gramofonků a stačila tak přepsat dějiny, jelikož žádné ženské umělkyni se toto v jeden večer ještě nepodařilo, avšak její šaty byly pro mě osobně velkým zklamáním. Šaty od Stephanea Rollanda sice velmi obepínaly a podtrhovaly její křivky, na kterých si tak zakládá, avšak čeho je moc, toho je příliš. Šaty mi navíc připomínaly hybrida mezi skafandrem a hotelovým behounem. Ne, ne, tentokrát se Beyoncé netrefila.

Nemůžu si pomoct, ale ačkoliv to Rihanně velmi slušelo, připomínala mi ve svých bílých labutích šatech Ellie Saab bílou čarodejnici z Narnie.

Mladičká country zpěvačka Taylor Swift se za večer sice ani jednou nepřevlékla (tedy pokud nepočítáme afterparty) avšak jako jedna z mála vypadala na červeném koberci kouzelně. Její dlouhé třpytivé modrozelené šaty od značky Kaufman Franco patřily mezi módní špičky tohoto večera.

Další slečnou, které to na červeném koberci velmi slušelo, byla na Objev roku nominovaná Keri Hilson. Její vypasované narůžovělé šaty ji velmi lichotily a stříbrný pruh v pase správně okořenil celý model.

To však nemůžeme říci o Carrie Underwood, její bílé splývavé šaty se stříbrnými akcenty byly celkem pěkné, avšak nijak zvláště neoslnila.

Zpěvačka Pink, její žvystoupení bylo sice dechberoucí, si nakonec neodnesla ani jeden gramofonek, avšak její šaty Tony Ward Couture byly vskutku zajímavé.

Jennifer Hudson vsadila na černé upnuté šaty Victoria Beckham a na vykukující dekolt a poměrně ji to seklo.

Absolutní „průser“ byla pro mě Britney Spears. Tato zpěvačka je důkazem, že i krásné a značkové šaty a boty (v o tomto případě Dolce&Gabbana a Christian Louboutin) mohou vypadat na nesprávné osobě lacině.

Na černé šaty s průhlednými částmi vsadila i Ciara, ovšem v jejím případě to dopadlo podstatně lépe než v případě Britney. Tyto šaty značky Cartier jsou zdobené pravými diamanty, a tudíž nepřekvapí jejich cena: 250 tisíc dolarů.

Zpevačka skupiny Black Eyed Peas Fergie zvolila pro slavnostní večer kraťoučké ostře modré šaty se stříbrným zdobením a myslím, že udělala velmi dobře.

Také Jennifer Lopez byla ozdobou udílení, její stříbrné šaty značky Versace byly zcela okouzlující a sexy.

Naopak Katy Perry to moc nevyšlo. Dlouhé šaty tělové barvy sice zlaté kvítky oživily, ale ani tak to není žádná výhra.

Ohlédnutí za modely Grammy 2010 je za námi a nezbývá než dodat, že tentokrát celebrity neměly svůj den. No, Oskaři se blíží, jsem opravdu velmi zvědavá, s čím přijdou hvězdy filmového nebe tentokrát.

www.grammy.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu