Hugo Boss – od uniforem SS po elegantní obleky a kolínské / Hugo Boss oblečení

Hugo Boss – od uniforem SS po elegantní obleky a kolínské / Hugo Boss oblečení

27. srpen 2008, Hugo Boss, Hugo Boss oblečení, hugoboss.com, hugoboss.cz, Hugo Boss Femme, Hugo Boss Hugo

Sponzorované odkazy

Dnes je značka Hugo Boss velmi známým světovým módním imperiém, které vlastní pět tisíc obchodů ve 102 zemích světa a jejíž roční obrat činí více než půl miliardy amerických dolarů. Avšak nebylo tomu tak vždy. Na začátku stál jeden muž. Muž, který ze svého jména udělal jednu z nejmódnějších oděvních značek pro muže, která zahrnuje i kolínské vody a doplňky, později s příchodem dámské módy, pak jednu z nejmódnějších oděvních značek vůbec.

Hugo Boss – od uniforem SS po elegantní obleky a kolínské / Hugo Boss oblečení (http://www.luxurymag.cz)

Hugo Boss založil svou firmu roku 1923 v německém Metzingenu (kde je stále její sídlo), v malém městě ležícím jižně od Stuttgartu. Brzy byl však kvůli špatné ekonomické situaci v Německu donucen k bankrotu, a to v roce 1930. Rok poté ale rozjel svůj podnik znovu a stal se členem Nacistické strany. Se vzestupem moci Adolfa Hitlera rozkvétal také Bossův podnik a brzy se stal oficiálním dodavatelem uniforem pro střáže oddílů SS a SA. Po porážce Německa v roce 1945 byl Hugo Boss obviněn ze sympatizovaní s Nacistickou stranou a bylo mu odmítnuto v Německu volit a nařízeno zaplatit pokutu. Hugo Boss zemřel již o tři roky později, v roce 1948, avšak jeho firma přežila a pokračovala dál, a od “esesáckých“ uniforem se uchýlila k výrobě pánských obleků. Načasování bylo perfektní. Móda pro muže se teprve budovala, a to byla pro značku Hugo Boss obrovská příležitost. A tak se již v průběhu šedesátých a sedmdesátých let značka Hugo Boss stala synonymem pro kvalitní a módní pánské obleky.

Hugo Boss – od uniforem SS po elegantní obleky a kolínské / Hugo Boss oblečení (http://www.luxurymag.cz)

Postupem času se firma Hugo Boss začala zaměřovat i na sportovní a neformální oblečení a přesně po sedmdesáti letech od svého založení, v roce 1993, uvedla značka Hugo Boss na trh svůj první parfém a koncem devadesátých let začala vyrábět i oblečení pro ženy.

Dnes je pánské oblečení soustředěno okolo “podznaček“ BOSS Black, která nabízí široké spektrum elegantní business módy, neformální a sportovní oblečení i večerní obleky. Dále pak BOSS Orange, jež nabízí trendy neformální oblečení pro všední dny a BOSS Green, jež ocení zejména milovníci zelených trávníků. Pro ty, kteří vyžadují výjimečné materiály a exklusivitu je tu luxusní a zakázková BOSS Selection a pro sebevědomé muže, kteří rádi kombinují kreativitu s individualitou, je tu nekonvenční HUGO. Značky BOSS Orange, BOSS Black a HUGO pak obsahují i samostatné kolekce dámského oblečení, doplňků a parfémů.

Značka Hugo Boss je tu pro všechny, kteří oceňují výjimečnost, luxus a kvalitu.

Hugo Boss – od uniforem SS po elegantní obleky a kolínské / Hugo Boss oblečení (http://www.luxurymag.cz)

zdroje: www.hugoboss.com, http://www.no1-in-beauty.com/…ugo_boss.htm

Autorem článku je Beata B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu