adidas Superstar: Legendární tenisky s neutuchající oblibou

adidas Superstar: Legendární tenisky s neutuchající oblibou

7. února 2010, adidas superstar, superstar, tenisky, sneakers, boty adidas, adidas, obuv

Sponzorované odkazy

adidas Superstar je jednoznačně jedním z nejznámějších, nejoblíbenějších a nejkupovanějších modelů tenisek. Značné popularitě se tato bota, která během své více než čtyřicetileté existence přišla s bezpočtem designových variací, těší přirozeně také v České republice. Ať už se jedná o pánské, nebo dámské zákazníky, legendární model adidas Superstar padne každému. Z toho důvodu si jej také dnes představíme.

Z historie adidas Superstar

Jako mnoho tenisek i boty adidas Superstar byly původně navržené pro basketbal. Na světlo denní se dostaly v roce 1969 a zájem vzbudily nejen díky své lasturovité špičce (v angličtině shelltoe), ale především díky svému protiskluzovému zpracování a nebarvící podrážce. Nelze se proto příliš divit tomu, že basketbalisté v čele s legendárním Kareemem Abdulem Jabbarem si tenisky adidas Superstar nemohli vynachválit. Během několika let je nosily tři čtvrtiny hráčů Národní basketbalové asociace (NBA).

Druhou kapitolu z historie adidas Superstar představuje rapová kapela Run D.M.C. z Queensu, která zásadně odmítla podřídit se popovým standardům v oblékání a na pódiu vystupovala pouze tak, jak byli její členové zvyklí chodit na ulici. Tento posun pak lze chápat symbolicky jako přesun kdysi výhradně sportovní obuvi do prostředí každodenního nošení. Boty adidas Superstar se staly symbolem mladé generace v osmdesátých letech minulého století a jejich obliba od té doby nepoklesla.

Nabídka adidas Superstar na Queens.cz

V současnosti patří tenisky adidas Superstar k té obuvi, jíž nosí lidé po celém světě bez rozdílu. Ačkoli tyto boty pochopitelně ctí svou historii a nadále vycházejí v různých speciálních edicích věnovaných basketbalu či hip-hopu, stejně tak uspokojí zákazníky, kteří s těmito záležitostmi nemají co dočinění. Nadčasový vzhled tenisek adidas Superstar z nich dělá jasnou volbu, pokud zrovna uvažujete o nákupu tenisek a na nějaké odvážné experimenty si nepotrpíte.

Zajímavou nabídku adidas Superstar naleznete na stránkách e-shopu Queens.cz, který patří k nejpovolanějším v oblasti sneakers. Nabídku tenisek adidas Superstar a nejen těchto sledujte zde.

Autorem článku je Václav W.. Článek najdete v kategorii tenisky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu