Luxusní psací pera Montblanc a Parker

Luxusní psací pera Montblanc a Parker

17. února 2010, Parker, Montblanc, luxusní pera, luxusní psací potřeby, pera Parker, pera Montblanc

Sponzorované odkazy

Každý z nás zajisté občas zatouží po nevšedním zážitku. Poobědvat ve vyhlášené restauraci, vyrazit na nákupy do Milána, dát si sklenku excelentního sektu či obdarovat své blízké famózním dárkem. Dnes budeme hledat inspiraci u značek luxusních psacích potřeb Montblanc a Parker. Na začátek poznamenejme, že si nemusíte hned kupovat pero za statisíce zdobené zlatem. Obě značky nabízejí i levnější varianty, a tak lze pera využít i pro běžné psací užívání. Ovšem nejoblíbenější zůstávají diamantové varianty, symboly nesmírné prestiže.

Samozřejmě u vysoce postavených osobností a v oblasti vrcholného managementu je takové luxusní pero nezbytnou součástí. Čím dražší, tím lepší. Luxusní psací potřeby reprezentují své majitele stejně jako drahé auto nebo oblek. Je pravdou, že okázalé doplňky nabyly v posledních letech na oblibě. Mezi prvními byly hodinky, kabelky a nyní se derou do popředí pera s nejrůznějšími hroty vykládanými zlatem. Jejich výrobci si potrpí na značnou popularitu a líčí proto svým klientům jak např. Ernest Hemingway psal psacím perem značky Parker slavný román Komu zvoní hrana.

Everest luxusních per – jedinečná psací pera Montblanc

Světoznámou značku psacích potřeb – a v současné době již také výrobce nadstandardních brýlí a hodinek s nezaměnitelným designem – snad ani není třeba představovat. Symbol hory Montblanc s šesticípou hvězdou na vrcholu je proslulý. Za stěžejní rok se ve vývoji této původně maličké továrny na plnicí pera považuje rok 1924. Tohoto roku vzniklo nezaměnitelné a jedinečné pero v barvě černé lesklé pryskyřice s pozlaceným kováním. Dostalo název Meisterstuck, který se ujal s nevídaným úspěchem a je užíván dodnes.

Velmi oblíbené jsou tzv. limitované edice věnované známým osobnostem umění a kultury. Jsou také vyjádřením mistrovské dovednosti užívání precizních materiálů.

V edici Patron of Art naleznete edici Lorenzo de Medici a v ní pera s ručně vyřezávanými ornamenty. V edici s názvem Writers Edition se zase setkáte se jmény Hemingway, Wilde nebo Kafka.

Special Theme Editions obsahuje překrásnou edici Edition Sakura inspirovanou květy, které jsou tvořeny z porcelánu a ručně domalovávané.

Poslední edice nese název Donations Pens. Pozornost je věnována velikánům klasické hudby a pera mají monstrózní a střízlivý charakter.

Jednoduchost vrývaná do per – pera Parker

Není nejspíš nikdo, kdo by značku Parker neznal. Její kořeny sahají až do roku 1888, kdy byla společnost Parker založena. Hned o rok později bylo vyrobeno a zároveň patentováno první pero. První kuličkové pero přichází až o mnoho let později v roce 1954.

Podobně jako je tomu u per značky MontblancParker nabízí limitované edice. Jsou poněkud odvážnější a nápaditější, plné fantazie a života. Ocení je zejména jedinci, kteří si potrpí na originalitu. Jedním takovým je Duofold Makie Panda – grandiózní kompozice symbolů s orientální inspirací. Těchto kousků bylo vyrobeno pouze 150.

Duofold Lucky 8 se vrací k prapůvodnímu jednoduchému designu s nenápadnými detaily. Kombinace lesklé černé barvy s barvou zlata vypadá jedinečně a luxusně.

Luxusní psací potřeby jsou vyjádřením charakteru osobnosti, jenž je vlastní. Se značkami jako je Parker nebo Montblanc neuděláte zajisté chybu.

Zdroj: www.montblanc.com , www.parker.com, www.luxusnipera.cz

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii doplňky a ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu