Sukně na jaro 2010

Sukně na jaro 2010

2. března 2010, sukně na jaro 2010, minisukně, sukně nad kolena, sukně pod kolena

Sponzorované odkazy

Dámská sukně je od pradávna symbolem ženské elegance, vkusu a sexy stylu. Zvolit můžete džínovou, volánkovou, nabíranou či skládanou sukni. Důležitá je ale volba správného střihu. Pamatujte si, že áčková sukně lichotí každé postavě. Úzké sukně si mohou dovolit ženy se štíhlou figurou. Osvědčená je také délka těsně nad kolena. K džínové sukni si vezměte jednoduché tričko, slamák a lýkovou tašku a vyrazte na piknik do parku nebo k rybníku. Volánková sukně se hodí na letní rande nebo večerní párty u bazénu. Kostýmkové sukně ocení pracovně vytížená žena, délka může být nad i pod kolena. Minisukni raději vynechejte při oficiálních událostech. Květinové sukně volí romantičky s něžnou povahou.

Krátké sukně

První krátká sukně se začala nosit v roce 1965 a byla to módní návrhářka z britských ostrovů Mary Quantová, která si jí poprvé oblékla na sebe. Záhy se minisukně rozšířila mezi francouzské návrháře, kteří rozpoutali módní šílenství.

Kraťoučké sukně dokonale zdůrazní elegantní ženské nohy a prodlouží dámskou siluetu. Minisukně se prostě nikdy neokoukají. V šatníku každé dámy má své právoplatné místo. Pokud hledáte nějaký dokonalý model na léto, nenajdete nic tak moderního a praktického. Navíc se právě vrací na módní výsluní klasické černé mini sukně z 80. let.

Sukně nad kolena

Černá sukně nad kolena by neměla chybět v žádném dámském šatníku. Je praktická a dá se použít na různé akce. Je vhodná do kanceláře nebo na večerní drink. Pokud je ušita z lehkého prodyšného materiálu, může Vás ochladit v teplejších jarních dnech, naopak manšestrová sukně Vám zpříjemní chladnější rána. Z barev si vyberte podle Vašeho módního typu. Letošní jaro hlásá klasickou černou a bílou, ale také pískové odstíny, zemité a přírodní barvy nebo též pastelové modré a růžové.

Spoustu loňských modelů využijete i letos, takže nic nevyhazujte. Vyplatí se zalovit v šatníku trochu hlouběji a vytáhnout dokonce několik let starou sukni. S tou budete letos zaručeně in. Každopádně letošní jarní móda je především hravá. Proto se nebojte barev a kombinujte podle nálady.

Zdroj: www.net-a-porter.com, www.polyvore.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu