Čepice do ulic i na snowboard

Čepice do ulic i na snowboard

25. února 2010, zimní čepice, pletené čepice, čepice s kšiltem, čepice na snowboard, trendy čepice

Sponzorované odkazy

Kromě zimních bund, rukavic a šály patří k chladným měsícům roku také zimní čepice. Určitě jste také pocítili, že se blíží jaro, avšak stále ještě je celkem chladno a čepice pak jistě využijete při pobytu na horách, kam se možná chystáte. A na takový snowboard je nezbytná.

Jistě jste si povšimli, že doba kdy na výběr ze zimních čepic bylo jen pár druhů je dávno pryč. Dnes jsou obchody přímo přeplněné módními kousky. Co je ale nejdůležitější, je ochranná funkce čepice. Chrání uši před záněty a zakrývá celou hlavu. Možná jste nevěděli, že většina tepla odchází z těla přes hlavu. Pokud si ovšem nasadíte čepici nehrozí vám nachlazení celý rok a navíc vám bude příjemné teplo.

Sportovní čepice

Pokud se rozhodnete koupit zimní čepicisportovního typu, klidně jí můžete využít i při běžném nošení. Rozhodně na tom nikomu nepřijde nic zvláštního. Dáváte tím najevo svůj sportovní styl. Na trhu jsou čepice pro různé zimní sporty, snowboarding, sjezdové lyžování nebo běžecké lyžování. Zimní čepice jsou vyrobeny z různých materiálů, což nese své výhody a nevýhody. Většinou se však setkáte s výrobky pletenými z akrylu nebo polyesteru.

Čepice s kšiltem

V poslední době se na trhu stále více objevují takzvané kulichy. Jsou to čepice, které se liší pouze tím, že na nich nenajdete klasické bambule, ale třeba i kšilt. Kulichy, jak už v názvu slyšíme, jsou kulaté, tedy velmi přizpůsobené tvaru naší hlavy. Zakrývají dostatečně uši a čelo. Kšilt zde není vůbec zbytečný. Je velmi výhodný a oceníte ho nejen na procházce, ale hlavně na sjezdovce, kde vám elegantně ochrání před sluníčkem.

Čepice jako módní doplněk

Typů i druhů jsou stovky a o barevné škále ani nemluvím. Velmi zajímavé jsou „ušaté čepice“, které zahřejí hlavu a velmi svědomitě i obě uši. Další věc, kterou oceníte bude, že nepůsobí obyčejně a fádně.

Čepice po mamince

Všimli jste si, že vám ve skříni leží stará čepice? Možná je právě moderní. I na čepicích si můžete povšimnout věčného koloběhu módy. Tak třeba charakteristický prvek čepic – bambule. Postupem doby se z čepic vytrácela, aby se mohla s velkou slávou zase vrátit, a to nejen na dámských čepicích.

Zdroj: www.polyvore.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu