Kozačky – boty do všech ročních období / Kozačky na jaro

Kozačky – boty do všech ročních období / Kozačky na jaro

5. březen 2010, kozačky, boty na zimu, Chloé, Belstaff, Jimmy Choo, kozačky, semišové kozačky, boty jaro 2010

Sponzorované odkazy

Boty jsou jedním z nejoblíbenějších doplňků žen i mužů. Důkazem jsou kozačky, které měly původně dobře chránit nohy v chladných dnech a zajišťovat maximální teplo. Dnes je na kozačky kladen spíše estetický a trendový požadavek. Nejen, že se začaly vyrábět varianty pro muže (u nás méně známé), ale ženy je nosí během jakékoli roční doby. Oblíbené se staly mezi celebritami v letních dnech. Tento trend se postupně přesouvá do ulic, kde stále častěji vykračují dámy v šatech s kozačkami jako nezbytným doplňkem.

Neméně oblíbené jsou chlupaté boty, o nich jsme již jeden článek publikovali. Ač slouží primárně pro velmi chladné dny a jejich chlupatý design lahodí oku, lze je vidět i v letních dnech. V zimních a podzimních dnech vymizely téměř klasické boty na zimu z povědomí „módychtivých“ žen. Nahradily je nejrůznější kotníčkové boty a kozačky. Čím více designově dělané, tím lépe.

V tomto článku si představíme několik typů kozaček na jaro, které vzhledem k módním trendům užijete kdykoli a hlavně kdekoli.

Z obyčejných holínek módní hit

Vývoj nezastavíš, a to je svatá pravda. Před několika lety jsme si klepali na čelo, když se v Americe začínaly nosit barevné holínky jako běžná součást oděvu. Postupně se dostali i k nám a dnes jsou v pultech obchodů nepostradatelné. Jejich využití je navíc i praktické. V dešti si nezmácháme nohavice, neteče nám do bot a navíc vypadáme i v takovémto počasí stylově.

Kozačky – boty do všech ročních období / Kozačky na jaro (http://www.luxurymag.cz)

Holínky na obrázku jsou od značky Chlóe. Spojují s sobě hned několik módních trendů tohoto roku – šedou v kombinaci s výraznou pastelovou barvou, ozdobné detaily v podobě tkaniček (které z praktického hlediska nejsou k ničemu potřebné) a v neposlední řadě se jedná stylově o holínky.

Kozačky na jaro i podzim

Již v úvodu jsem zmiňovala kozačky, které se dají nosit v kterémkoli počasí. Ideální délka takových kozaček je zhruba do půli lýtek a měly by být vyrobeny z jemnější kůže. Zakoupit je lze například u populární značky Jimmy Choo, jenž je opravdovým specialistou ve výrobě obuvi.

Zde máme kozačky od Thomase Wylde. Mají na sobě ozdobné kování, které je letošní sezónu velmi žádané. V kombinaci s koženou bundou docílíme perfektního městského stylu.

Kozačky – boty do všech ročních období / Kozačky na jaro (http://www.luxurymag.cz)

Klasika je klasika

Stále platí, že v jednoduchosti je krása a co více, v jednoduchosti bývá navíc velká praktičnost. Zajisté často hledáte v buticích nadčasové kousky, které se hodí pro každou sezónu. Nadčasové kousky se vždy najdou u značky Belstaff. Vybrala jsem kozačky béžové barvy se zcela nenápadnými detaily. Právě zajímavý detail je mnohdy prvkem, jenž vykouzlí z obyčejných bot jedinečné. Tenké pásky nad kotníkem a těsně u horního okraje bot jsou trefou do černého. Rozbití celkové barevné koncepce dává kozačkám šmrnc. Navíc kombinace dvou odstínů barev umožňuje snadnější hledání vhodných doplňků.

Kozačky – boty do všech ročních období / Kozačky na jaro (http://www.luxurymag.cz)

Na závěr žhavé jarní typy

Naprostým hitem letošního jara i léta budou třásně, cvočky, různé typy kování a zipy. Je to patrné nejen v průmyslu oděvním, ale taktéž v části obuvnictví. Kozačky jsou navíc velmi žádoucí nosit k sukni. Spojení třásní s kováním vytváří kovbojský styl a hodí se zejména pro městskou módu.

Kozačky – boty do všech ročních období / Kozačky na jaro (http://www.luxurymag.cz)

Druhým trhákem jsou kozačky, které vypadají jako ohrnuté po celé délce. Ozdobné spony je v této sezóně přivádí k naprosté dokonalosti.

Kozačky – boty do všech ročních období / Kozačky na jaro (http://www.luxurymag.cz)

Ukázali jsme si několik stylově odlišných druhů kozaček. Některé jsou vhodnější výhradně na zimu, ale většinu z nich můžete využívat po celý rok.

Zdroj: www.net-a-porter.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii zimní boty.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu