Avantgardní Thierry Mugler - profil návrháře

Avantgardní Thierry Mugler - profil návrháře

27. února 2010, Thierry Mugler, módní návrhář, módní designéři, Lady Gaga, Beyoncé, parfém Alien, parfém Angel

Sponzorované odkazy

Thierry Mugler se narodil ve francouzském Štrasburku roku 1948. Je zajímavé, že byl vášnivým tanečníkem. Navštěvoval i baletní školu a při svých studiích už navrhoval první oblečení pro své známé a rodinu. Po skončení školy dokonce nastoupil do angažmá v baletu rýnské opery.

První krůčky

Ve svých dvaceti letech se přestěhoval do Paříže, do hlavního města módy, a působil tam jako nezávislý návrhář v módních domech. V roce 1973 představuje svou první dámskou kolekci Café de Paris. A roku 1975 zakládá svou stejnojmennou značku Thierry Mugler. Dva roky na to přichází se svou prvotní pánskou kolekcí. Od té doby Thierry tíhne k originalitě a nesnaží se nikoho kopírovat. Proto nenajdete žádné modely jiných módních návrhářů, které by se podobaly těm jeho. Jak on sám říká: ,,Tvořím, jak dýchám.“

Dámská a pánská móda

Thierry vždycky rád provokoval a v každé své kolekci přichází s něčím novým. Jako módní návrhář rád riskuje s materiály jako jsou rafie, kokosová vlákna, chrom nebo latex. Rád experimentuje také s kůží, která je jednou z nejoblíbenějších materiálů jeho značky. Co se týče barev, je poněkud konzervativní. V jeho kolekcích převládá černá a šedá. V minimálním množství je i občasnou výjimkou zlatá, modrá nebo červená. U dámských modelů se snaží zvýrazňovat široká ramena, úzký pas a silné boky. A taky proto i většina jeho modelek dosahuje takovýchto tvarů.

 
 

Práce se slavnými osobnostmi

Oblečení od Thierry Muglera vždy souviselo s Hollywoodem a celebritami. Není divu, že šatí jedny z nejslavnějších zpěvaček Lady Gaga a Beyoncé. Lady Gaga je velice výstřední, a proto k ní modely od Thierryho skvěle padnou. Například v jejím klipu Paparazzi je většina modelů právě od Thierryho. Naopak s Beyoncé Thierry nespolupracuje jen v ohledu módy, ale také jí pomáhal při tvorbě choreografií a návrhem scén posledního turné. Thierry je veliký chameleón a zvládá také práci režiséra. Režíroval například klip George Michaela „Too Funky“, ve kterém se při písni předvádí na mole modelky oblečené v modelech právě od Thierryho Muglera.

 
 

Hodinky, brýle, parfémy a šperky

Jako většina světových módních návrhářů tak ani Thierry Mugler nezůstává jen u návrhů oblečení. Svoji módní značku obohacuje o kolekce hodinek, brýlí, parfémů a šperků. Všechny tyto kolekce jsou stejně výrazné a nepřehlédnutelné, jako jsou Thierryho modely. Mají tématiku andělů, tvary hvězd nebo znaky s hvězdami souvisící. Thierryho pýchou je celosvětová jednička parfémů Angel. Doufejme, že se bude moci takto pyšnit i se svojí novinkou dámským parfémem Alien.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/…ierry_Mugler http://www.thierrymuglertime.cz/ http://us.boutique.thierrymugler.com/

Autorem článku je Hedvika H.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu