Dívka z divokého západu / Westernové klobouky

Dívka z divokého západu / Westernové klobouky

4. dubna 2010, westernové klobouky, kovbojské klobouky

Sponzorované odkazy

Používání *klobouku** je doloženo již ve starověké Mezopotámii a Řecku. V Evropě se hromadně začaly znovu užívat až od 15. století. Od počátku byly klobouky z pevné tkaniny, později z plsti a ze slámy. Slaměné klobouky však dlouho nosili pouze vesničané, obliba tohoto materiálu u vyšších společenských vrstev nastala až v 17. století, když se lidé navraceli k přírodě a hledali novou životní filozofii.

Abyste podtrhly svůdně ženský vzhled oblékněte si dlouhou vzdušnou sukni nebo šaty a na oči si nasaďte velké brýle. Kovbojský styl je plný třásní, kůže a sexy vypasovaných košil, na které nesmíte zapomenout. Letos budete mít jistě z čeho vybírat, protože na tuto novinku si zaměřilo pár předních návrhářů. Inspiraci můžete najít u značky Hermés, která spojila důmyslný jezdecký styl s odvážným divokým západem. Ve své kolekci samozřejmě neponechal kovbojský klobouk v ústraní, i když jeho inovovaný vzhled připomíná rozevlátá sedmdesátá léta.

Léto přímo vybízí ke kloboukům, protože chrání před silným a nebezpečným slunečním zářením. V módě jsou rozmanité barvy, tvary a velikosti, které dokáží kolikrát skrýt i ramena. Jak už jsem řekla, k westernovým kloboukům se hodí velké sluneční brýle. Pokud žádné takové nemáte, raději si jděte nějaké rychle koupit, protože malé se k těmto kloboukům opravdu nehodí.

Na léto doporučuje klobouk větší velikosti, abyste neměly poničený účes, a také aby lépe větral. Velmi pěkně vypadají svázané vlasy, tak aby vynikla šíje.

Klobouky jsou krásné, elegantní a hlavně funkční. Ano samozřejmě i funkční. Tato letní pokrývka hlavy chrání oči, pleť, ale i vlasy. A co víc, vy budete jako první odvážná dívka, co udává trend a možná dodáte odvahu i jiným ženám, které ji hledají a uvidí, že nebudou samy.

Zdroj: www.nymag.com/fashion, www.polyvore.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu