Krajky a sport nejdou dohromady! / Funkční prádlo

Krajky a sport nejdou dohromady! / Funkční prádlo

14. dubna 2010, Funkční oblečení, termoprádlo, Moira

Sponzorované odkazy

Funkční prádlo (termoprádlo) je oblečení ze speciálních materiálů, které odvádějí od těla vlhkost. Tuto schopnost mu dávají speciální vlákna. Výrobou se zabývá například Craft, Moira, Senosor, High point nebo Teko. Nejznámější je asi Moira, která vyrábí termoprádlo pro sportovce, kteří jsou vystaveni extrémní fyzické zátěži a nepříznivým klimatickým podmínkám. Prádlo však mohou využít i běžní uživatelé. Oblečení Moira nabízí teplotní komfort a pohodlí. Vytváří ochranu před podchlazením nebo přehřátím, což jistě oceníte při různých sportech nebo při namáhavé práci.

Jak si vybrat správné funkční prádlo

Řiďte se dvěma hlavními kritérii: jak rychle se odvádí vlhkost a mírou teplotní izolace. Je totiž důležité, abyste byli v suchu a teple. Moira je vyrobena z pětilaločného polypropylénového vlákna TG 900. Vlhkost, která vzniká na povrchu těla klouže po vlákně a odpařuje se velkou rychlostí od pokožky. Pletenina, ze které je prádlo vyrobeno slouží jako izolační vrstva, udržuje stálou teplotu těla. Také je velmi důležité, že polypropylen nedráždí pokožku a nevznikají alergické reakce. Moira se vyrábí z několika druhů pletenin, což s sebou přináší různé možnosti použití.

Samotoued – brání množení bakterií a plísní Ultralight – výborně odvádí vlhkost Imarion – pro chladnější období

Nejprve se musíte rozhodnout pro jaký sport a kde budete oblečení využívat, také jsou důležité klimatické podmínky.

Bundy a vesty

Střihová technologie se inspirovala ergonomií cyklistiky. Materiály jsou výborně elastické a optimálně prodyšné. Síťové materiály jsou vhodně umístěny pro lepší prodyšnost. Všechny modely pro cyklisty mají ochranné prvky, které umožňují jejich lepší viditelnost.

Moira COOLMAX

Materiál COOLMAX je lehký, rychle schne, nepřijímá pach a odolává bakteriím a plísním. Je vhodný do přírody, na práci, na ven i na doma.

Moira PLYŠ

Plyš v kombinaci s polypropylenem umožňuje odvádět vlhkost a zároveň udržuje dostatečné množství tepla u těla. Protože plyš také zadržuje lehce vlhkost můžeme ho použít jako zateplovací vrstvu pod neprodyšné materiály a nemusíme se bát, že by docházelo ke kondenzaci par.

Moira EXTREMELIGHT

Na výběr máte několik barevných variant s možností širokého použití. Nízká hmotnost poskytuje komfort při fyzicky náročných sportech, což není jediná výhoda, ale opět výborně odvádí vlhkost a „dýchá“.

Moira STRECH

Je to pružná hřejivá pletenina na jejíž rubní straně je vlas, který umožňuje odvod vlhkosti od těla a slouží jako izolace.

Ponožky

Pokud toužíte po suchých nohou bez puchýřů a otoků kupte si ponožky od značky Moira. Můžete je použít při různých aktivitách po celý rok. Ponožky jsou z drenážní příze, odvádějí vlhkost, neshrnují se v botách a jsou příjemné na dotyk.

Zdroj: www.moira.cz, iStockPhoto / Thinkstock

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu