Sportovní boty adidas, boty pro každého

Sportovní boty adidas, boty pro každého

25. března 2010, boty adidas, adidas Superstar, tenisky, tenisky adidas, sportovni obuv

Sponzorované odkazy

Společnost na výrobu bot Gebrüder Dassler Schuhfabrik spolu založili dva bratři Adolf a Rudolf Dassler ve 20. letech. Svou výrobu začali v matčině prádelně, kterou později vyměnili za továrnu s 25 zaměstnanci. Firmu společně řídili až do roku 1948, který byl pro oba bratry velmi dramatický. V tento rok si podnik rozdělili a každý z bratrů již pokračuje ve svém podnikání sám. Adolf zakládá firmu adidas a Rudolf rozjíždí značku Puma. My se dnes zaměříme na boty s třemi pruhy, které si nechal Adi společně se značkou patentovat rok po rozdělení společné firmy. Jistě jste si v předešlé větě všimli, jak jsem Adolfa nazvala. Adi je jeho přezdívka, podle které taky vznikla název značky.

Rok 1969 se zprvu vryl do paměti pouze basketbalovým nadšencům, protože v tento rok na trhu poprvé objevily boty adidas Superstar. Tyto boty byly zpočátku cíleně vyráběny jen pro basketbal, po pár letech si však našly příznivce i mezi širokou veřejností. Tyto boty však nejsou oblíbené jen mezi hráči NBA, jsou bezesporu synonymem i pro hip-hopovou kulturu.

Boty adidas patří mezi nejprodávanější boty a každý rok se těší stále novým a novým designován obměnám. Jediné co zůstává, je základní koncept boty – kožené tělo, výrazná kaučuková špička a tři pruhy na straně. V barevnosti se však meze nekladou. Boty si stále drží nadčasový design, který si nikomu nepodaří překonat.

Setkat se můžete i kombinovaným zapínáním tkaniček spolu se suchým zipem nebo jen třemi suchými zipy, které se minulý rok stalo velmi oblíbené, jistě i pro jeho praktičnost. Na webových stránkách www.queens.cz si můžete vybrat od klasických, přes romanticky laděné až po divoce zbarvené pro opravdové divošky, které jsou rády středem pozornosti.

Boty adidas si obouvá mnoho profesionální sportovců, ať už to na fotbal, tenis, atletiku, basketbal, golf nebo dokonce i takové netradiční sporty jako bojová umění. Tváří adidas jsou David Backham nebo češi Tomáš Ujfaluši nebo Petr Čech. Od značky je také hezké, že podporuje i začínající sportovce, nejen ty slavné.

Boty adidas na fitness, running a busketbal

Zdroj: www.queens.cz, www.adidasmania.cz

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu