Paris Fashion Week podzim/zima 2010-2011

Paris Fashion Week podzim/zima 2010-2011

18. března 2010, Paris Fashion Week Módní týden Paříž, Pařížský módní týden, Týden módy, Paris Fashion Week 2010

Sponzorované odkazy

Po Miláně se další módní dění přesunulo do Paříže, kde byly v týdnu od 3. do 11. března k vidění opravdu ta největší designérská esa a nejzvučnější jména módního průmyslu vůbec. Nechyběly samozřejmě ani celebrity, na pařížském týdnu módy byli tedy k zahlédnutí napříkald zpěvačka Kylie Minogue, Lindsay Lohan či sir Paul McCartney.

Poslední přehlídka Alexandera McQueena

Teď už se však dostáváme k samotnému průběhu Paris Fashion Week, který byl taktéž ve znamení nedávno zesnulého Alexandera McQueena, neboť právě Paříž byla městem, které vidělo jeho poslední kolekci, na které pracoval před svou smrtí. Přehlídka byla však přístupna jen hrstce vyvolených, jelikož přehlídka byla soukromá. Místem konání byl hotel z 18. století Hôtel de Clermont Tonnerre, který ještě více podtrhoval takřka svatou atmosféru přehlídky, skoro jako by šlo o requiem. Alexander McQueen ve své poslední kolekci projevil svou religiziotu takovým způsobem, až to zamrazilo. Šaty byly inspirovány byzanckým uměním a dřevorytectvím Grinlinga Gibbonse, jehož práce zdobí například i Svatopetrskou katedrálu, velkou inspiraci našel McQueen také v Botticellim. Modely byly velmi dramatické, dominovala zlatá a červená barva, některé modely měly na zádech natisknutá andělská křídla. Byla to opět velmi originální, nevidáná, nebojím se říci, že nadpozemská podívaná, kterou uměl vytvořit jedině Alexander McQueen a svět si znovu uvědomil o jaký talent přišel. Jeho poslední kolekce byla oslavou života, ale i smrti.

John Galliano

Snad jediným módním návrhářem, který se McQueenovi mohl a může vyrovnat, je John Galliano, jehož styl je sice úplně jiný než ten McQueenův, ale také velmi originální a propracovaný do všech detailů. John Galliano je mistr vysoké krejčoviny a jeho kolekce pro nadcházející sezónu, kterou jsme na pařížském týdnu mohli vidět, byla důkazem toho, že Galliano umí mistrně zacházet s látkami, vzory i střihy. Inspirací mu tentokrát byly kočovné ženy a bojovnice, a tudíž modelky kráčely v šifonových sukních, v brokátu, v kožešinách a kůžích s hedvábnými kalhotami zastrčenými do trekingových bot na jehlovém podpatku, krky a paže byly zdobeny velkými šperky a hlavy nosily gigantické turbany z kožešin a z vlny.

Louis Vuitton

Marc Jacobs si poslední přehlídkou pro Louis Vuitton vytyčil cíl udělat kolekci pro ženy, a tím myslel opravdové ženy, ne ty modelky, kterým je sotva dvacet a mají 50 kilo. Proto jeho kolekci předváděly zralé ženy s ženskými křivkami, kterými jsou jistě Laetitia Casta, Elle Macpherson nebo Lara Stone. Žádná ze sukní neměla mini délku, ale všechny končily buď v délce pod kolena, nebo sahaly úplně na zem. Nechyběly ani rukavičky vysoké až k loktům, boty byly ozdobeny mašlí a podpatkem s krystaly. Ačkoliv celková prezentace kolekce se nesla v duchu 50. let, Jacobs přišel hned s několika inovacemi, jako byly například nové kombinace barev či různých látek jako například tvíd se sametem.

Chanel

Designér, fotograf, sběratel umění, lingvista a spisovatel Karl Lagerfeld si po své poslední přehlídce pro Chanel může začít klidně říkat i enviromentalista. A to pořádně chic enviromentalista. Přehlídka kolekce pro podzim/zimu 2010–2011 byla ve znamení tzv. global cooling, tedy globálního ochlazování. Pařížský Grand Palaise byl totiž pouze k tomuto účelu zavezen 240 tunami arktického ledu, aby pak molo zaplavily modelky v umělých kožešinách, o kterých se Lagerfeld vyjádřil, že jsou tak vyvedené, že byste je od pravé nepoznali. Výrazným prvkem byly také chlupaté yeti kozačky. V publiku se třášly zimou také Vanessa Paradis, jež se nedávno stala tváří Chanelu, a Lindsay Lohan.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier se nechal při tvorbě své kolekce inspirovat hned několika národními kulturami, a tak jste při jeho přehlídce mohli projet svět od Turecka přes Maroko až do Tibetu, Číny, Thajska nebo Peru. Vskutku velmi barevná a zajímavá kolekce.

Módní týdny jsou již skončeny a nezbývá, než se těšit na ty další, které se budou konat na podzim.

Zdroje: www.nymag.com/fashion
Foto: Flickr @ Gavin Rajah

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu