Co přinesly letošní týdny módy? / Fashion Weeks 2010 (část 1.)

Co přinesly letošní týdny módy? / Fashion Weeks 2010 (část 1.)

21. března 2010, London Fashion Week 2010, New York Fashion Week 2010, trendy, módní návrháři, módní týdny, týden módy

Sponzorované odkazy

Jak se tak sama dívám na mnou právě napsaný nadpis tohoto článku, nemůžu se ubránit myšlenky, že jsem se právě pustila do tzv. mission impossible, neboť shrnout všechny čtyři důležité fashion weeks do jednoho článku, je přinejmenším náročné, jestli ne právě nemožné. Alespoň tedy nemožné v takové šíři a délce, jaké by si módní týdny zasloužily. Nicméně jsem se rozhodla, že se pokusím alespoň o načrtnutí a vyzvidnutí toho nejlepšího, co se dalo na fashion weeks v únoru a začátkem března tohoto roku vidět a nakonec i rozdělit do článků dvou. Samozřejmě jste si už na LuxuryMagu mohli o jednotlivých Fashion weeks přečíst, toto shrnutí však často obsahuje informace a vyzvihuje zcela jiné designéry a momenty, než o kterých jste se mohli v oněch jednotlivích pohledech z New Yorku, Londýna, Milána a Paříže dočíst.

Mercedes-Benz New York Fashion Week

Jako první započalo svůj týden módy město New York a designéři tu poprvé odtajnily trendy pro sezónu podzim/zima 2010–11. Newyorský fashion week začal 11. února a objevily se na něm ta největší designérská esa, která Amerika má, jako je například Marc Jacobs, jehož kolekce Over the Rainbow inspirovaná 40. a 50. lety minulého století působila díky výběru materiálů jako samet, šifon, kašmír a kožešiny velice žensky a luxusně. To podtrhovaly i zvolené barvy, mezi nimiž dominovaly bílá, krémová, hnědá nebo žlutá. Jaký by to byl Fashion Week bez Donny Karan. Donna Karan je již stálicí a její rukopis je jasně čitelný. Sexy, uhlazená kolekce pro příští podzim a zimu to jen potvrzuje. Karan opět vsadila na zvýraznění siluety a vytříberné materiály. Výsledkem je možná již trochu klasická, avšak velmi sexy kolekce.

Naopak Carolina Herrera byla o něco originálnější a hlavně pak výraznější, i když také vsadila na zvýraznění siluety a podtrhnutí ženské krásy. Kolekce, inspirována folklorními motivy s četnými retroprvky, byla též přehlídkou těch nejkvalitnějších a nejdražších materiálů a textilií. Další ženskou hvězdou na New York Fashion Week byla Diane von Furstenberg. I její rukopis je jasně čitelný a nezaměnitelný s kterýmkoliv jiným. Diane dělá módu se šmrncem a přitom nikdy nejde o žádné složité modely, nechybí jim však propracovanost. Kolekce šatů a kostýmků pro letošní podzim a zimu byla laděna do tmavších odstínů.

O tom, že kožešiny jsou opravdu nádherné přesvědčil Zac Posen, jehož kolekce patřila k vrcholům newyorského týdnu módy. Kožešiny byly použity i na obuv a zvláštní část kolekce byla věnována červeným šatům, které opravdu stály za vidění.

London Fashion Week

Týden módy v Londýně odstartoval 19. února. Letošní londýnský fashion week byl bohužel poznamenán smrtí snad nejnadanějšího návrháře, kterého kdy Británie měla – Alexandera McQueena. London Fashion Week zahájila manželka premiéra Sarah Brown vzdáním pocty zesnulému návrháři minutou ticha. „Sedmidenní událost bude časem smutného vzpomínání na odchod Alexandera McQueena,“ prohlásila Sarah Brown. Poslední kolekce McQueena, která měla být na tomto fashion weeku uvedena, byla pak předvedena v Paříži 9. a 10. března jako ‚privátní‘ prezentace pouze pro zvané. Nicméně i bez Alexandera McQueena přinesl londýnský týden módy spoustu originálních a povedených přehlídek. S absolutním trhákem přišla společnost Burberry, která předvedla svou kolekci, kromě klasické přehlídky, i v přímém přenosu na soukromých přehlídkových akcích Burberry v Paříži, New Yorku, Los Angels, Dubaji a Tokiu, a to vše ve formátu 3D. Své kolekce předvedli i Mathew Williamson či Vivienne Westwood, nechyběly ani slavné celebrity jako například Janet Jackson, která se přišla podívat na přehlídku designéra Todda Lynna, který taktéž navrhoval kostýmy do jejího nejnovějšího klipu k písni Make Me. Hold svému příteli Alexanderu McQueenovi přišly také vzdát modelky Naomi Campbell a Kate Moss.

Zdroje: www.elle.cz, www.londonfashionweek, www.nymag.com/fashion

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu