Co přinesly letošní týdny módy? / Fashion Weeks 2010 (část 2.)

Co přinesly letošní týdny módy? / Fashion Weeks 2010 (část 2.)

21. března 2010, Milan Fashion Week, Paris Fashion Week, Hermes, Dolce & Gabbana, Yves St. Laurent, Kenzo, módní týdny, Roberto Cavalli, Emilio Pucci, Etro, týden módy

Sponzorované odkazy

Milan Fashion Week

Další módní dění se přesunulo do italské mekky módy, do Milána, kde se to slavnými jmény samozřejmě jen hemžilo. Jen málokomu asi nic neříkají jména jako Fendi, Gucci, Dolce & Gabbana či Roberto Cavalli. Podívejme se teď společně za vrcholy milánského týdne módy. Roberto Cavalli je mistr zvířecích vzorů, výšivek a potisků a jeho kolekce pro podzim/zimu 2010–2011 nijak neodbočuje z tradice, jak jinak taky oslavit čtyřicet let v branži. Nicméně je nutno dodat, že se jedná opět o naprosto dech beroucí kolekci inspirovanou hippie módou. Kolekce laděná do přírodních tónů, jako je béžová, hnědá, šedá, černá či červená byla plná kabátků z kožešinovými límci a hermelíny a objemných maxišatů, úzké džíny střídaly harémové kalhoty. Zkrátka velmi povedená, luxusní a zároveň hippie kolekce od pravého mistra. Velmi zajímavou podívanou byla též módní přehlídka značky Etro, jejiž kolekce pro letošní podzim a zimu nás zavedla na dálný východ. Šaty v sytých barvách, provedeny v asymetrickém střihu nemohly popřít svou inspiraci v kimonech gejš a vrstvených robách čínských císařoven. Designér značky Emilio Pucci Peter Dundas způsobil trochu rozruchu šatami, které tak tak zakrývaly pozadí či hruď modelek. V případě dlouhých šatů byly modelky zase zakryté od krku dolů, avšak zezadu už se naskýtal pohled zcela jiný. Co říct? Dundas se letos jistě nesnažil o co nejvyšší využití plochy.

Dalšími, kdo na letošním Milan fashion weeku slavili, bylo duo Stefano Gabbana a Domenico Dolce, a to pětadvacet společné práce a nesmazatelného odkazu módnímu průmyslu. Kolekce oslavovala tradiční hodnoty, které si Dolce a Gabbana vytyčili již na začátku spolupráce, tedy spojení krejčovského umu se sicilskou tradicí a smyslností tamních žen. Kolekce byla černo-bílá, nechyběly signifikantní korzety. Celá kolekce působila velmi retro, jako by jsme se ocitli na Sicílii v první polovině 20. století, ovšem nechyběly ani moderní prvky, jako například ipod a sluchátka, které tak zasazovaly modely do přítomnosti. Na závěr předvedli Stefano a Domenico 75 černých sak jako důkaz a oslavu svého krejčovského umu.

Paris Fashion Week

Pařížský týden módy se konal od 3. do 11. března a i tady se ozývala jen samá zvučná jména. Do samotného článku o „Paris Fashion Week“: se nám už nevešla zmínka o módním domu Hermés. Designér tohoto módního domu Jean Paul Gaultier přišel s kolekcí, která jako by se inspirovala Sherlockem Holmesem a jeho dobou. Samotnou přehlídku také otevírala britská modelka a herečka Lily Cole. Buřinky, tvídy, kůže, běžová a šedá, deštníky, rukavice a noviny, to vše patřilo k „výbavě“ modelek. Designér módního domu Yves Saint Lorent Stefano Pilati si zase asi odnesl inspiraci pro svou kolekci podzim/zima 2010–2011 z klášterního prostředí a nutno podotknout, že celá kolekce kvůli tomu působila velmi střízlivě a stroze. V záplavě černo-bílých dlouhých sukní a kápí se jen náhodou objevily tóny fialové, zelené či sytě růžové, které kolekci sice trochu oživily, ale celkově už nezachránily. Velicou živou a barvitou pak naopak byla kolekce Kenzo, která spojovala zdánlivě nespojitelné, a to městský styl s bohémským. Tomu byl přizpůsoben i catwalk, který lemovaly sloupy z bambusu a svazky suché divoké trávy. Antonio Marras, designér značky, předvedl plejádu ultra dlouhých maxi šatů s výrazným dolním lemem a patchworkem různých potisků, často doplněné o kožešinová bolerka či šály a nošeny s botami z ovčí kůže na platformě a velkými klobouky.

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu