Vertu – mobilní telefony pro miliardáře / Luxusní mobily Vertu

Vertu – mobilní telefony pro miliardáře / Luxusní mobily Vertu

18. srpna 2008, Vertu, mobilní telefony Vertu, luxusní mobilní telefony, mobily Vertu, vertu.cz

Sponzorované odkazy

Mobily Vertu jsou jako chiméra. Ví se o nich dlouho, ale jen málokdo je viděl na vlastní oči, neexistují na ně ani recenze. Dnes, po deseti letech od založení, jsou mobilní telefony Vertu ikonou, která je ve světě mobilních telefonů považována za vrchol dokonalosti. Mobily Vertu jsou nejluxusnější a nejdražší mobilní telefony na světě.

Společnost Vertu založila před deseti lety finská Nokia. Evidentní spojitost s touto značkou byste však na mobilech Vertu hledali těžko. Vertu sice upravuje její prototypy, ale za nejlevnější model luxusního Vertu bychom zaplatili šestkrát více než za nejdražší model značky Nokia – Nokia 8800. Pokud však čekáte, že cena odpovídá technologické vybavenosti, pak vás musím opravit. U Vertu se neplatí za bohatou výbavu nebo vysoký výkon, ale za exklusivní materiály, nádherný a propracovaný design, které ve světě mobilních telefonů nemají konkurenci.

Za těmito nejdražšími mobily světa také nehledejte žádné drobečky, ba naopak. Díky použitým materiálům je jejich hmotnost celkem vysoká, a to třeba až 200 gramů, což je dvojnásobek než u běžných telefonů. I tato vysoká hmotnost je však důkazem kvality. Co se rozměrů týče, tak ty se liší u každé z modelových řad, jichž Vertu v současné době vyrábí celkem šest.

Model Ascent se může chlubit obalem z ručně prošívané kůže a povrchem ze slitiny odolnější než titan, která se jinak používá v letectví. Model Signature má masku z čistého safírového křišťálu a každá klávesa klávesnice je uložena v rubínovém ložisku. Vertu Constellation je pokryt osmnáctikarátovým zlatem (bílým, žlutým nebo růžovým). K vytvoření těchto mobilních telefonů bylo použito, vyvinuto a testováno 936 různých komponentů. Modely řady Constellation jsou nabízeny v několika barevných provedeních, opravdovým skvostem je pak kolekce Vertu Constellation Rococo.

Opravdu velmi reprezentativními kusy jsou ovšem modely z řady Vertu Diamonds, o jejichž koupi může uvažovat už opravdu málokdo, jejich cena je totiž stanovena na 970 000 Kč. Vzhledem k této ceně se však již nedá mluvit o mobilním telefonu, ale spíše o šperku. Vertu Diamonds jsou totiž vyrobeny ze žlutého, bílého i osmnáctikará­tového zlata a svislé lemy displaye a klávesnice jsou ozdobeny spoustou čirých i barevných briliantů.

Vertu Racetrack Legends, inspirovány závodními tratěmi nejslavnějších okruhů, jako jsou například Monza, Silverstone či Le Mans, mají jméno společně s jejich tvarem vypálené laserem do ocelového krytu beterie. Vertu Ferrari 1947 je dodávána v kombinaci s italsky rudou kůží. V horní třetině zadního krytu je v kůži vlepen pravý vzorek závodních pneumatik a kryt mikrofonu je upraven do podoby žebrované masky chladiče.

Jednou z luxusních funkcí všech modelů Vertu je přímá volba speciální infolinky, která poradí a zařídí, cokoli si majitel bude přát. Tato infolinka se nazývá Concierge a funguje pouze ve Velké Británii. Pro vytočení stačí podržet tlačítko na levém boku telefonu. Služba Concierge je dostupná nepřetržitelně a poskytuje různé potřebné informace. Obstará také například rezervaci restaurace, divadla, opery, hotelu, zařídí nákupy a dodání, hlídání dětí nebo medicínskou podporu kdekoli na světě.

Pokud máte to štěští a mohli byste si mobily Vertu koupit, vězte, že v běžném obchodě jej nekoupíte. Dokonce i vybraná síť luxusních klenotnictví, kde se mobily Vertu prodávají, zahrnuje jen některá světová města. Praha mezi vyvolená města patří, a tudíž můžete najít Vertu Boutique na Pařížské ulici. Mobilní telefony Vertu se pak prodávají i v klenotnictví Oriosa v Brně a Karlových Varech.

Vertu Ascent

Vertu Signature

Vertu Constellation

Vertu Diamonds

Vertu Ascent Ferrari 1947

zdroje: www.vertu.com, www.dreamlife.cz, www.moda.czhttp://mobil.idnes.cz/telefony.asp?…

Autorem článku je Tris. Článek najdete v kategorii technika.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu