Pohodlně i při sportu / Sportovní podprsenky

Pohodlně i při sportu / Sportovní podprsenky

1. dubna 2010, sportovní podprsenky, podprsenky adidas, sportovní oblečení, oblečení na sport, sportovní spodní prádlo

Sponzorované odkazy

Pokud ráda a hodně sportujete, určitě víte, že vaše tělo potřebuje vhodné sportovní oblečení. Nejde jen o sportovní boty, tričko, mikinu a tepláky, které jsou na povrchu a jsou vidět. Abyste se při sportu cítila dobře a pohodlně je nutné zvolit vhodné spodní prádlo.

Podprsenka určená na sport by měla být pohodná, měla by být vyrobena z materiálu, který saje pot a nedráždí pokožku. Co je ale nejdůležitější, kvalitní sportovní podprsenka drží tvar vašich prsou, takže nemáte nepříjemný pocit při běhání nebo skákání.

Kůže prsou a kožní vazivo nenabízí dostatečnou oporu při aktivitě. Prudké pohyby mohou zapříčinit přetažení a trvalé svěšení prsou. Sportovní podprsenka se slabou oporou může zapříčinit napětí a tlak v horní části zad a krku. Každý sport vyžaduje podprsenku s odlišnou oporou. Aktivitám jako je jóga, chůze nebo cvičení v posilovně stačí podprsenka s malou oporou. Cyklistika, rychlá chůze nebo jízda na inlinech vyžadují již střední oporu. Podprsenku s vysokou oporou budete pak potřebovat na běhání, basketbal nebo na jízdu na koni.

Důležitou vlastností dobré sportovní podprsenky je schopnost odvést vlhkost od pokožky prodyšnost. Výrobci většinou kombinují bavlnu s materiálem, které má speciální vlastnosti a zajišťuje potřebné vlastnosti podprsenky. Například materiál coolmax, který odvádí pot od těla do vnějších vrstev oblečení a zabraňuje ochlazení organismu. Supplex má zase rychleschnoucí vlastnosti, nekrčí se, nemusí se žehlit a je prodyšný. Obecně platí čím lepší materiál, tím vyšší cena.

Další důležitým prvkem při výběru sportovní podprsenky je způsob zapínání. Stlačující podprsenky většinou nemají žádné zapínání, jsou velmi elastické a dají se snadno obléci přes hlavu. Na trhu se nachází i sportovní podprsenky s klasickým zapínáním na háčky a můžete se setkat i se zapínáním na zip. Pokud se rozhodnete pro zapínání na zip, dobře se ujistěte, že jsou všechny kovové části překryty měkkým materiálem a neškrábou.

Pokud při sportu ráda střídáte barvy triček, měla byste si pořídit alespoň tři podprsenky, a to bílou, černou a tělovou. Černá podprsenka pod bílým tričkem nevypadá moc pěkně a naopak bílá podprsenka pod tmavým tričkem by se vám mohla obarvit.

Zdroj: www.needundies.com, www.adidas-shop.cz/

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii spodní prádlo.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu