Saténové noční košilky versus saténové pyžamo

Saténové noční košilky versus saténové pyžamo

9. dubna 2010, saténové košilky, saténová pyžama, saténové pyžamo, saténová košilka, dámské saténové pyžamo, dámská pyžama, satén, košilky, sexy košilky

Sponzorované odkazy

Pro ty z Vás, které po vzoru Anity Eckberg ve filmu La Dolce Vita nespí pouze ve třech kapkách svého oblíbeného parfému, pokračuje náš seriál o pyžamkách. Minule jsme Vám nabídli flanelová, nyní přicházejí na řadu saténová pyžamka a saténové košilky.

Satén

Satén je jemná, lesklá a na dotek velmi příjemná látka francouzského původu, která se dříve tkala pouze z hedvábí. Později se začal vyrábět i bavlněný satén, jehož lesk byl dosažen speciální úpravou. Technologie jde pořád kupředu, a tak máme dnes na výběr mezi saténem z přírodních vláken i těch syntetických jako je polyester, jehož kvalita i cena je samozřejmě nižší. Díky elastickým vláknům může být satén i pružný, často bývá vzorovaný a nejvíce se používá na především dámské oblečení (že by pánům chyběla odvaha? ), na podšívky, povlečení a už zmíněná pyžamka a košilky.

Pyžamka versus košilky

Řekly byste pyžamko pro chladné noci, košilka pro ty horké? Jelikož satén nepatří zrovna mezi hřejivé materiály jako je bavlna nebo flanel, kriterium výběru by spíš než okolní teplota měla být ta, kterou chcete vyvolat ve svém protějšku. Satén je spíš než o teple a pohodlí o eleganci a efektu, doplněný krajkou svůdný, až vyzývavý. A tak hlavní rozdíl mezi dvoudílným pyžamkem a košilkou je kromě osobní preference jejich použitelnost. Neoddiskutovatelnou výhodou dvoudílného nočního úboru je fakt, že v něm můžete otevřít pošťákovi a nebudete se stydět ani před maminkou. Výjimkou jsou ovšem pyžamka složená z mini košilky s mega výstřihem, doplněné o mini boxerky. Na druhou stranu, jeden kus oblečení se mezi polštáři mnohem lépe hledá i svléká. Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv kousek, chladivé vlastnosti saténu oceníte především v horkých letních nocích.

Na výběr je z různých délek a provedení. Mezi nejoblíbenější stálice patří jednobarevné kousky v klasických barvách černá, bílá a červená, letos přišli návrháři i s „nahými“ odstíny a pastelovými barvami, velmi módní jsou i proužky a květinové i zvířecí vzory. Jak už to tak u lesklých materiálů bývá, zdůrazňují křivky a umí přidat na objemu. Mezi nejelegantnější verze patří pyžamka s dlouhým rukávem a dlouhými kalhotami, u košilek je to délka po kotníky. Čím více zkracujete, tím více bývají sexy. Stejnou funkci plní průstřihy s krajkou, šňůrky a rozparky. Výběrem můžete dát najevo svou romantickou či provokativní stránku. Pokud stejně jako já dáváte přednost kouskům, které spíše dopřávají prostor pro fantazii, i mini košilka hbitě napraví to, co jí schází ve srovnání s pyžamkem, stačí ji doplnit o saténový župánek. Navíc košilkám se dostává, alespoň z toho mužského pohledu na věc, mnohem více pozornosti a uznání. Nemívají totiž knoflíky! A teď, stále ještě pochybujete o vítězi našeho klání? Ať už bude ten Váš favorit jakýkoliv, přejeme dobrou noc…nebo spíše zábavu!

Zdroj: www.victoriassecret.com

Autorem článku je Lenka H.. Článek najdete v kategorii spodní prádlo.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu