Kravaty – ryze panský módní doplněk / Kravaty Hermés, Louis Vuitton, Dior

Kravaty – ryze panský módní doplněk / Kravaty Hermés, Louis Vuitton, Dior

4. září 2008, kravaty, pánské doplňky, Hermés, Louis Vuitton, Dior Homme

Sponzorované odkazy

Na rozdíl od žen se mužům tolik nepoštěstilo při výběru doplňku. I když pomalu, ale jistě přejímají některé prvky ženské garderoby, jedním z nejzásadnějších doplňků vždy byla a stále zůstává právě kravata (přestože si ji některé ženy občas půjčují ze šatníků svých protějšků).

Původ názvu sáhá až do dob třicetileté války, kdy chorvatští vojáci měli kolem krku uvázané červené šatky. To se zalíbilo Francouzům, a od té doby se název tohoto doplňku přetvořil od „a la Croate“ (něco jako „na chorvatský způsob“), až ke „cravate“ a dále se rozšířil do mnoha jazyků.

Co se týče množství způsobů zavazování kravaty – v roce 1990 dva angličtí vědci zjistili, že existuje více než 85 způsobů uvázat kravatu. Ovládáte alespoň tři z nich? Za nejznámější se považují Windsdorský uzel, uzel Manhattan a uzel Pratt. Pojďme se ale nyní podívat na současné trendy, týkající se barev a vzorů kravat, a to na příkladě předních značek Louis Vuitton, Dior Homme a Hermés.

Kravaty Louis Vuitton

Klasická francouzská značka Louis Vuitton je známá především svými kabelkami posetými typickým vzorem zvaným „monogram“. Nejinak tomu je ani v kolekci doplňků pro pány, kde si můžete vybrat, jak ze střídmých modelů v tlumených modrých a šedých barvách, tak i ze svižnějších variací na téma „monogram“.

Kravaty Dior

Další značkou panského oblečení, která vzbuzuje respekt, je Dior Homme. Módní dům, který je známý především svými elegantními obleky perfektního střihu, navrhuje stejně luxusní kravaty. Jsou to většinou úzké kousky v „londýnském“ stylu. Žádnou pestrou nabídku barev tu nehledejte, vše je omezeno černou, bílou a hnědou, které se příležitostně spojují do monochromatic­kých vzorů.

Kravaty Hermés

To u značky Hermés si na své přijdou i milovníci pestrých barev a infantilnějších vzorů. Kravaty se nabízí snad ve všech barevných provedeních, od kanárkově-žluté po sytě růžovou. A pokud vám již lezou krkem klasické vzory typu proužek/kostka/ba­revné přechody, určitě vás osloví pestrá kravata posetá tučňáky nebo veselými kravičkami!

Zkrátka a dobře, ať už jste top managerem ve velké korporaci, kde by vám porušení dress-code jen tak neprošlo, nebo volný umělec, který volí extravagantní zevnějšek, z dnešní nabídky kravat známých designérů si určitě vyberete. A nebudete litovat. Protože právě tento kus látky vám může být nápomocný při budovaní vlastního stylu.

Autorem článku je Anastasia Sochneva. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu