Free Fashion Week Prague

Free Fashion Week Prague

15. dubna 2010, Free Fashion Week Prague, Lichi, Zajaty, DaDiva, Eva Urbánková

Sponzorované odkazy

Jistě jste překvapeni, že vám přináším zprávu z týdne módy v Praze, když minulý rok byl zrušen. Fashion Week má představovat návrhářské značky a tedy i návrháře dvakrát do roka a protože i my v Čechách milujeme módu, nenecháme si ho vzít.

Nápad na Prague Free Fashion Week se zrodil v roce 2006, při vzpomínce na dnes již bohužel zaniklý Black Market, který před lety nabízel oblečení i doplňky ze zahraničních trhů a udával styl místní klubové scény. Lidé stále více jezdili pro oděvy originálních značek na veletrhy módy do Berlína a Barcelony. To je ale škoda, když čeští návrháři nabízejí tak krásné modely. Na veletrhu máte možnost poznat samotného autora, porovnat jeho práci s ostatními a vybrat, co nejvíce lahodí vašemu oku a je v souladu s vaším stylem. Sami autoři tam své produkty obvykle nabízejí za výhodné ceny, někdy až o polovinu levnější než v kamenném obchodě.

Na tomto Free Fashion Week jsou zastoupeni jak profesionální výtvarníci, tak amatéři s originálními nápady. Vstup na akci byl zdarma, protože projekt je naprosto neziskový a náklady na pronájem hale, osvětlení a úklid pokryly poplatky za pronájem výstavních stánků.

Mohli jste se přesvědčit, že alternativní móda může vítězit svou dynamičností, hravou lehkostí a vzhledem nad špičkovými designery. Konfekční a řadové butiky jsou v porovnání s ní těžkopádné a často napodobují tvorbu slavných návrhářů z předešlých sezón, což už není aktuální. Představím vám modely od designerů začátečníků až po ty s mnohaletou zkušeností.

DaDiva je značka originální oděvů pro mladé lidi, kteří nesnáší nudnou módu.

Eva Urbánková vytváří půvabné šaty, které vás rázem promění v energickou sebevědomou ženu. Prohlédněte si svatební šaty, které vypadají jak z šatníku Popelky.

Lichi je sladká a šťavnatá móda, která chce oblékat svět do barev.

Zajaty – tvorba Lucky, Katky a Kristiny je odrazem toho co spolu prožívají. Inspiraci čerpají z vlastních pocitů, zážitků a dojmů.

Na tomto veletrhu jste mohli nakupovat autorskou módu za poslechu hudba a večer se v nových šatech předvést na párty s módními přehlídkami.

Zdroj: www.codemode.cz

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu