LG Prada – komunikační klenot / Mobilní telefon LG Prada

LG Prada – komunikační klenot / Mobilní telefon LG Prada

25. září 2008, Mobily, mobilní telefony, mobil LG Prada, LG KE850, LG, Prada

Sponzorované odkazy

Každý správný milovník módy si nevystačí pouze s oblečením z posledních kolekcí a stylovými doplňky. Samozřejmostí je také rychlé auto, stylová technika a pochopitelně elegantní telefon. Naštěstí na nás módní tvůrci nezapomínají ani v této záležitosti, a proto výrobci telefonů nabízí fashion-řády. Někdy ovšem vzejde naprosto unikátní výsledek spolupráce konkrétního designéra a výrobců telefonů – a o tom bych právě chtěla pohovořit. Pojďme se tedy blíž podívat na komunikační klenot – mobilní telefon LG KE850 aneb LG Prada.

LG Prada je vysoce stylový telefon, který dozajista ocení módní šílenci a obdivovatelé této italské značky, ale milovníkům komunikátorů budou nejspíš nějaké funkce scházet. Ovšem pokud jsou pro vás při výběru telefonu hlavními kritérií tři titáni – pohodlné volání, psaní SMS a vzhled – pak je tato věcička pro vás stvořena.

LG Prada Black

Často se stává, že módní značka přístroji pouze propůjči své jméno a zúčastní se reklamní kampaně. Ovšem v případě firem LG a Prada tomu bylo zcela jinak. Italský módní dům se aktivně podílel na vývoji mobilního telefonu. Měli své slovo při výběru materiálů a vzhledu telefonů a také se angažovali při volbě dalších estetických stránek, např. uživatelského prostředí nebo vyzváněcích tónů. Prada také navrhla příslušenství a luxusní kožené pouzdro a taktéž vyvinula reklamní kampaň, kdy se tváří telefonu stala modelka Sasha Pivovarova, která byla v té době zároveň tváři značky jako takové.

Tento výjimečný mobilní telefon s dotykovým displejem má rozměry 98,8 × 54 × 12 mm a hmotnost 85 g. Pyšní se rozlišením displeje 240 × 400 bodů, který reaguje na prsty, takže se nemusíte obtěžovat s dotekovým perem. Displej dokáže zobrazit 262000 barev. Fotoaparát s rozlišením 2 Mpx má optiku prestižní značky Schneider-Kreuznach, LG Prada ovšem zůstává spíše „pouze“ telefonem, nežli fotomobilem. Telefon disponuje uživatelskou paměti 8 MB a zároveň má slot pro paměťové karty mikroSD. Nechybí také hudební přehrávač a hry. K počítači telefon připojíte datovým kabelem nebo přes Bluetooth.

Vzhledem k tomu, že LG Prada již na trhu není úplnou novinkou, jeho cena poměrně klesla a v současné době si ho můžete pořídit za cenu pohybující se kolem osmi až devíti tisíc korun, což je docela odpovídající cena pro telefon, který v sobě skloubil vysokou technickou úroveň s návrhářskou tradicí.

Autorem článku je Anastasia Sochneva. Článek najdete v kategorii technika.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu