Šátek zvaný palestina

Šátek zvaný palestina

25. dubna 2010, šátek palestina, shemag, shemang, arafat, Collin Farrell, Sting, Olsenovi, Justin Timberlake, David Beckham, Cameron Diaz

Sponzorované odkazy

Šátek palestina je v dnešní době snad tím největším módním doplňkem. Každý ho každodenně nosí nebo ho má alespoň zahrabaný někde ve skříni. A ti, co ho nemají o něm určitě už slyšeli. Není divu. Šátek palestina je skvělým módním doplňkem. Dříve prodávaný jen v klasických černobílých barvách, ale dnes už se díky své různobarevnosti hodí ke všemu. Šátek seženete v moderních barvách růžové nebo fialové, jestli ale chcete vynikat můžete zvolit zářivou žlutou nebo oranžovou. Výběr je opravdu velice pestrý.

Vybírat také můžete z mnoha nabídek vzorů. Jistě, že jsou klasickým vzorem kostičky a různé proužky a vlnky. Ovšem na každém šátku jsou jinak shromážděné. Díky tomu nevypadá každý šátek stejně, i když má třeba stejnou barvu. Každý je něčím originální. Šátek palestina se rovněž pojí s rockovou muzikou. Rockeři si šátek palestina dá se říci sami přivlastnili. Jestliže patříte k příznivcům rockové muziky můžete si vybrat ,,palestinu“, na které jsou obrázky hrůzostrašných lebek či pentagramů.

Velikost šátků palestina je také různá. Šátek je sám o sobě dost velký. V průměru 95×95cm až 150×150cm. Jestliže šátek rozložíte, je ve tvaru čtverce či obdélníku. Ve tvaru obdélníku můžete šátek nosit například uvázaný okolo pasu, což je velice vkusné. Čtvercový tvar šátku je typický pro vázání okolo krku nebo hlavy.

Šátek není ani drahý. Seženete ho na tržištích i ve značkových prodejnách. Ceny se pohybují od 100,–Kč až ke 400,–Kč.

Historie

Šátek Palestina pochází ze Středního východu z oblasti Arábie a Afghánistánu. Jeho původní název je „shemag“ či „shemang“. My ho známe už jen pod pojmem palestina, arafat anebo arafaťák. V oblasti Středního východu ho obyvatelé používají jako ochranu před pražícím sluncem a všudypřítomným prachem. Dnes si Shemag velice oblíbily vojenské složky mnoha zemí. Ve vojenství je šátek velice všestranný a praktický. Využívá se jako polštářek pod hlavu nebo jako ranec na různé věci. Dá se použít i jako šátek na zraněnou ruku nebo jako závěs pro malé dítě.

Zdroj: www.metalshop.cz

Autorem článku je Hedvika H.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu