Baby Phat – sexy dámské hip hop oblečení

Baby Phat – sexy dámské hip hop oblečení

31. srpna 2008, Baby Phat, Phat Farm, Kimora Lee Simmons, Baby Phat oblečení, dámské hip hop oblečení

Sponzorované odkazy

Pod pojmem hiphopová móda si lidé většinou představují široké kalhoty, trička velikosti XXL či čepice s rovným kšiltem. Ačkoliv je tento styl spíše pro pány, tak v něm dnes bohužel můžeme potkat i mnoho dívek. Americká modelka a návrhářka Kimora Lee Simmons však před lety potěšila všechny ženy a dívky, které sice mají rády hip-hop, ale zaroveň se chtějí oblékat žensky. Vznikla značka Baby Phat, jež je spojením pouliční hip hop módy a světa luxusu.

Kimora Lee Simmons – první dáma hip-hopu

Zakladatelkou značky Baby Phat je americká modelka a návrhářka Kimmora Lee Simmons, která ji stvořila jako ženskou verzi značky Phat Farm, jejímž majitelem je hiphopový magnát Russel Simmons – manžel Kimory.

Kimora Lee Simmons se narodila 3. května 1975 v St. Louis do multi-etnické rodiny. Po rodičích tedy zdědila jak afroamerické, tak japonské a korejské rysy. Již ve dvanácti letech začala s modelingem a o rok později se stala múzou slavného Karla Lagerfelda. Být součástí domu Chanel již v tak mladém věku jí dalo vlastní a osobitý smysl pro styl, který ji dovedl až k profesi módní návrhářky. V roce 1991 tedy založila značku Baby Phat a nedlouho potom po ní prahnul i Hollywood. Kimora se objevila jako porotkyně v první řadě úspěšné americké show America's Next Top Model, také například uváděla televizní talk show Life & Style. Od roku 2007 ji v televizi můžeme spatřit v pořadu Fabulosity, který se, jak jinak, zabývá stylem a módou. V roce 2006 ji vyšla i kniha se stejným názvem, jež je lifestylovým průvodcem pro ženy. V současné době beží také její reality show nazvaná „Life in the Fab Lane“.Na velkém plátně Kimora Lee Simmons debutovala po boku Queen Latifah ve filmu “Beauty Shop“. Kimora se však nezajímá pouze o módu, je nadšenou filantropkou a ochránkyní umění. Podporuje mnoho charitativních organizací, obzvláště pak ty, které svou pomoc zaměřují na znevýhodněnou mládež. Na své alma mater v St. Louis založila také stipedijní fond, který obstarává finanční podporu úspěšným studentkám bez prostředků.

Baby Phat – nástroj propagace nebo nová značka?

Poprvé se název Baby Phat objevil na přehlídce značky Phat Farm v roce 1999. Russel Simmons začal produkovat malinkatá trička s nápisem “Baby Phat“ na prsou. Byl to pouze nástroj propagace, který měl obzvláštnit přehlídku, brzy však tyto „baby trička“ začali nosit celebrity při sportu a zájem o ně rostl. Zanedlouho bylo rozhodnuto, že na trh bude vpuštěna nová Baby Phat kolekce, za níž bude stát právě Kimora, která se se velmi rychle posunula od prvotních sportovněji laděných kolekcí k rozvernému dívčímu sexy stylu. Výsledkem je roztomilé prádélko, pastelově barevné topy a neodolatelné střevíčky. Cit, s jakým dokázala spojit pouliční módu hip-hopu a svět luxusu, je na každý pád obdivuhodný. Ani ne za deset let si Kimora se značkou Baby Phat vydobila takový úspěch, o kterém se může leckterým jiným značkám jen zdát. Proto není divu, že se specifické kočkovité logo stalo mezinárodně rozpoznatelným módním symbolem. Svůdně sedící kočička je přímo stvořena k tomu stát se synonymem značky Baby Phat. Kimora Lee Simmons je ve světě módy velkým pojmem a její vliv je nepopiratelný. Dokázala totiž, že je nejen úspěšnou modelkou, ale i chytrou podnikatelkou. Navíc je to jediná žena s multi-etnickými kořeny, která je majitelkou úspěšného módního impéria.

Asi není nutné dodávat, že je-li módní značka úspěšná, nezůstane pouze u oblečení a pár párů botiček. Nejinak je tomu i v případě Baby Phat. Kolekce bižuterie, hodinek, slunečních brýlí, kabelek a dokonce i dva modely telefonu Motorola se pyšní oblým kočičím logem.

U nás se dá oblečení značky Baby Phat zakoupit v různých internetových obchodech a občas se i najde pár kousků v obchodech, zaměřených na skatovou či hiphopovou módu, jako je například Queens.

Oblečení Baby Phat z aktuální kolekce:

zdroje. www.babyphat.com, www.kimoraleesimmons.com

Autorem článku je Tris. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu