Hit letošního jara - korzet

Hit letošního jara - korzet

5. května 2010, Korzety, korzety pod prsa, široké pásky

Sponzorované odkazy

Překrásný trend letošního jara je korzet. Několik návrhářů si uvědomilo, že korzet je škoda schovávat pod oděvem jako spodní prádlo. Tuto sezonu se na korzety zaměřili Antonio Berardi, Dolce a Gabbana a mnoho dalších. Z českých návrhářů bych ráda zmínila i Josefa Klíra. Inspirujte se i vy a obohaťte svůj šatních některým z těchto delikátních kousků.

Nemusíte se vůbec bát, že si v novodobém trendy korzetu zničíte zdraví, jako tomu bývalo v minulosti. Tyto korzety krásně tvarují postavu, zvýrazní pas a zvednou ňadra. Ano, pravda, spoustu modelů starodávné stahovací prádlo připomíná, ale vězte, je mnohem pohodlnější.

Mnoho lidí má korzet spojený jen s korzetovými šaty a nedovedou si ho představit například s džíny nebo přes tričko. Ale přesvědčte se samy, není to krása? Zbořte mýty a vyrazte do ulic v novém korzetu. Ale pozor, některé korzety jsou opravdu určeny výhradně jen do společnosti.

Co je na korzetu tak vzrušujícího?

Jak je možné, že toto vězení lidského těla přetrvalo do dnešní doby a opět se vrací na přehlídková mola. To je totiž sexuální symbol – dokáže tvarovat tělo do dokonalého tvaru „přesýpacích hodin“, který se mužům tolik líbí.

Modely korzetů

Korzet přes prsa se hodí ke svatebním šatům, k večerním šatům, ale i k běžnému nošení. Do tohoto korzetu byste měla mít prsa alespoň velikosti B.

Korzet pod prsa můžete nosit k tunice volnějšího střihu a se širšími rukávy nebo ho můžete použít jako spodní prádlo. Neodmyslitelnou výhodou je tvarování pasu a břicha.

Korzet s tvarovaných spodním a horním okrajem

Pro někoho je korzet fetiš, někdo si zase užívá pocit uvěznění a někdo to kombinuje i s příznivými účinky na záda. Na internetu je čím dál více obchodů, kde si můžete vybrat ten pravý pro vás. Ale podle mého úsudku, není nad to si korzet vyzkoušet na vlastní kůži. Je to s ním holt podobně jako s botami. Také si můžete nechat korzet ušít na míru. Je to sice dražší, ale budete mít jistotu, že vám bude dokonale sedět a bude podle vašich představ.

Zdroj: www.josefklir.cz, www.net-a-porter.com, www.nymag.com/fashion, www.polyvore.com

Autorem článku je Jana A. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu